Законопроєкт про можливість мобілізації засуджених і ув’язнених людей можуть внести до Верховної Ради впродовж 11-17 березня. Остаточне рішення ухвалить парламент, який може проголосувати за законопроєкт до кінця весни 2024 року.
Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська ввечері 9 березня в телемарафоні “Єдині новини”.
“Я думаю, що на наступному тижні він (законопроєкт, — ред.) буде зареєстрований. На найближчих сесійних засіданнях Ради він буде голосуватися в першому читанні та в другому так само”, — зазначив міністр юстиції Денис Малюська.
За його словами, є “тисячі ув’язнених та засуджених”, які готові стати військовослужбовцями й захищати країну.
Водночас Малюська зазначив, що на прохання військових із законопроєкту вилучили можливість мобілізації тих засуджених, які порушували військову дисципліну, вчиняли злочини, пов’язані з виконанням свого військового обов’язку, а також злочини проти державності. Також міністр зауважив, що не всі командири готові брати засуджених до своїх підрозділів.
“Ми не будемо і не плануємо нікому нав’язувати таких мобілізованих військовослужбовців. Найімовірніше, це будуть окремі загони. Але в будь-якому разі лише командири, які розуміють, з ким матимуть справу, як з цим працювати, отримають відповідні підрозділи”, — пояснив Малюська.
Він також додав, що “не очікує затягування розгляду цього законопроєкту, бо не зустрічав посадовців чи керівника ЗСУ, який був би активно проти мобілізації засуджених чи ув’язнених”.
Нагадаємо, раніше голова Мін’юсту Денис Малюська запропонував категорії ув’язнених, яких можна призивати на службу. Йдеться, зокрема, про корупціонерів та винуватців ДТП. Він зазначив, що люди, які відбувають покарання у в’язниці або вже відбули його та не становлять небезпеки для суспільства, можуть служити в українській армії.