Індустріальний суд Дніпра визнав трьох жителів Лимана винними у пособництві росіянам. За матеріалами справ, коли Лиман був під російською окупацією, фігуранти працювали на фейкових посадах в окупаційній адміністрації. Всі троє отримали за це вироки, але відбулися забороною на 10 років займати певні посади. Також у двох засуджених конфіскували майно. Докладно про колаборантів розповідаємо в матеріалі.
Деталі справ журналісти Вільного радіо дізналися з відповідних вироків Індустріального суду м. Дніпра. Імена засуджених опубліковані на порталі “Судова влада України”.
Першого засудженого звуть Артем Шейн.
За матеріалами справи, наприкінці серпня 2022 року, коли Лиман перебував під окупацією росіян, чоловік погодився співпрацювати з окупаційною адміністрацією та обійняв псевдопосаду “головного спеціаліста адміністративно-господарського відділу адміністрації м. Красний Лиман ДНР”. На цій “посаді” фігурант пропрацював до вересня 2022 року, коли розпочалась активна фаза деокупації міста.
Серед обов’язків фігуранта були такі:
Після звільнення Лимана Шейна визнали винним у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111-1 КК України). Фігуранту заборонили обіймати посади в державних органах та органах влади на 10 років. Крім того, в засудженого мають конфіскувати все майно, зокрема будинок та машину ВАЗ-21063, які йому належать.
Другого засудженого звуть Артем Запара. Як і Артем Шейн, чоловік народився та жив у Лимані.
Після окупації міста російськими військами на початку серпня 2022 року фігурант влаштувався охоронцем будівлі окупаційної адміністрації. На цій псевдопосаді Запара теж пропрацював до початку вересня 2022 року.
Після звільнення міста охоронець постав перед судом та повністю визнав свою провину. Суд призначив йому таке ж покарання, як і Артему Шейну: заборонив на 10 років працювати у владних органах України та конфіскував майно — будинок і мопед.
Третього засудженого звуть Руслан Вальков. Як і обидва інші засуджені, фігурант влаштувався на роботу до окупаційної адміністрації в середині серпня 2022 року — після окупації міста.
Вальков працював “головним спеціалістом відділу торгівлі та агропромислового комплексу адміністрації м. Красний Лиман ДНР”. До його обов’язків входили:
Після звільнення Лимана псевдопосадовця судили за колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111-1 КК України). Чоловіка визнали винним та заборонили обіймати певні посади строком на 10 років. Але, на відміну від двох попередніх колаборантів, у нього не конфіскували майно.
Нагадаємо, цьогоріч суди України визнали винними у колабораціонізмі низку мешканців Лимана, які співпрацювали з росіянами під час окупації міста. Так, наприкінці березня колишню бухгалтерку, яка під час окупації очолила т.з. “соцзахист м. Красний Лиман” засудили на 5 років. В середині квітня мешканця Лимана засудили за передачу закритої інформації про розташування ЗСУ та їхніх штабів у місті.
На початку травня псевдопосадовиці т.з. “земельного відділу” окупаційної адміністрації заборонили займати певні посади на 10 років, а у жінки з селища під Лиманом конфіскували майно за співпрацю з окупантами.
У липні колишнього майора Краматорського районного управління ДСНС, який працював у Лимані, заочно визнали винним та засудили на 15 років. Такий самий строк отримав поліцейський-колаборант з Лимана, який проводив фільтрацію серед земляків. А “очільницю” одного із відділів фейкового “управління соцзахисту” засудили на 5 років.