Щодня о 9 ранку ми вшановуємо пам’ять усіх, чиє життя забрала загарбницька війна Росії проти України. 30 травня згадаймо 29-річного журналіста та науковця Євгенія Осієвського, який загинув 22 травня неподалік від Бахмута.
Про загибель військового повідомили у Києво-Могилянській академії.
“Із глибоким сумом повідомляємо про велику втрату для могилянської спільноти: 22 травня 2023 року в боях під Бахмутом загинув аспірант кафедри культурології, випускник магістерської програми «Політологія» (2016) Євгеній Осієвський”, — йдеться у повідомленні.
Євгеній закінчив бакалаврат у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка та магістратуру у НаУКМА. 2018-го знову вступив у Києво-Могилянську академію та став аспірантом за спеціальністю “Культурологія”. Писав дисертацію “Альтернативні соціальні просторовості острова Танна, Республіка Вануату”. Опублікував кілька наукових статей у відомих фахових журналах.
Євгеній жив у студентському гуртожитку у Ворзелі на Київщині. Після початку повномасштабного вторгнення провів кілька тижнів у окупованому місті. Евакуювати студентів до Києва з Ворзеля вдалося лише 10 березня. Цей досвід Євгеній описав у статті для журналу “Спільне”.
На службу у ЗСУ чоловік пішов восени минулого року й воював у складі 77-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ.
“Талановита людина, інтелектуал, неординарна особистість, світла й оптимістична людина — таким закарбувався Євгеній у пам’яті могилянців і всіх, хто його знав. Служба в ЗСУ додала до цих рис мужність, гідність і непохитну силу Воїна”, — каже декан Факультету гуманітарних наук НаУКМА Марина Ткачук.
У перервах між бойовими завданнями Євгеній Осієвський продовжував займатися журналістикою й писати для медіа “Куншт”. Востаннє Євгеній записав інтерв’ю із британським генетиком Адамом Радерфордом, де йшлося про те, що таке спадковість, чому шкільна генетика застаріла і чи існує “ген козацтва” або “ген свободи”.
“Останню свою статтю Женя надіслав нещодавно і дуже раптово: казав, що тема його турбує, тому він взяв і зробив інтервʼю — у перервах між бойовими виходами. Женя сфотографував 54 сторінки розшифровки в блокноті від руки. Він її переклав і додав чіткі інструкції до публікації. Чіткі інструкції, щоб ніхто не порушив жодного слова — це про Женю. Він загинув через пʼять днів після того, як ми опублікували те інтервʼю”, — каже шеф-редакторка видання “Куншт” Олеся Павлишин.
Євгеній Осієвський загинув 22 травня неподалік від Бахмута. Чоловіку було 29 років. Поховають Євгенія у Кропивницькому.
Альма-матер захисника — Києво-Могилянська академія — збирає спогади військового, аби укласти Книгу пам’яті про полеглих “могилянців”. Їх може залишити будь-хто зі знайомих чоловіка у гугл-формі.
В Інституті масової інформації зазначають: Євгеній Осієвський став 60-м медійником, який загинув через російську агресію проти України.
Світла пам’ять.