Не користується авто, не має жодного житла на Донеччині, натомість володіє землею біля моря — про це і не тільки відзвітував у декларації начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Журналісти Вільного радіо проаналізували декларацію посадовця за 2022 рік. Також ми запитали Вадима Філашкіна, як йому вдається працювати у ДонОВА, якщо, відповідно до декларацій, він взагалі не користується житлом на Донеччині.
Згідно з декларацією, Вадим Філашкін одружений, з коханою — Вікторією — виховує сина Назара та доньку Валерію. Як вказують діти посадовця у соцмережах, Назару 15 років, а Валерії — 19. Вся родина зареєстрована у квартирі мами Вадима — Тетяни Сємаєвої (площа житла 137.5 м2, оселя розташована в Миколаєві).
Разом зі свекрухою у Вікторії є бізнес. А одночасно з сином Тетяна ділить долі орендованої землі та власності пансіонату.
Очільник ДонОВА родом з Миколаївщини, але останні роки працює на Донеччині (у 2015-2016 роках — в обласному управлінні МВС, а з 2019 — у обласній державній адміністрації). Попри це, у жодній зі своїх декларацій за минулі роки посадовець не вказував житла у Донецькій області — ані орендованого, ані власного. Як і у декларації за 2022-й — вся нерухомість Філашкіна та родини розташована на Миколаївщині.
Журналісти Вільного радіо запитали посадовця, чому він роками не декларував житло на Донеччині та чи дійсно (як виходить з декларації) їздив на роботу з Миколаєва. Філашкін не відповів прямо на наше питання, однак зазначив, що перебував на Донеччині.
“Я з 2015 року знаходжусь на Донеччині.<…> Донеччина — це рідний край. І буду знаходитись тут, і знаходився тут, і діти мої сюди приїжджають. <…> Щодо вказування адреси у Донецькій області — ну ми зараз не будемо вказувати ті приміщення, ті підвальні приміщення, де ми знаходимся і працюємо для досягнення нашої перемоги. Після перемоги сто відсотків буде житло, сто відсотків побудуєм. І людям відбудуєм, і самі будем жить на Донеччині”, — відповів Вадим Філашкін на запитання Вільного радіо.
Зазначимо, за законом посадовці мають декларувати нерухомість, якою користуються (у випадку, якщо користувалися нею щонайменше половину від звітного періоду або станом на останній день звітного періоду). За подання недостовірних відомостей чиновників можуть притягнути до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності.
Власного житла у сім’ї Філашкіних немає, є лише нежитлові приміщення та земля. Більшість земельних ділянок та пансіонат розташовані біля моря. Однак родина не декларує жодних доходів, які могла б приносити ця нерухомість.
Поки що заступник голови ДонОДА декларує таку нерухомість у власності:
Також з 2021 року Філашкін разом з Сємаєвою орендують земельну ділянку у Коблевому площею 1000 м2.
Має власну нерухомість і Вікторія Філашкіна, це:
Також з 2016 року дружина посадовця орендує земельну ділянку у Коблевому площею 100 м2.
Власний транспорт, згідно з декларацією, у родині має лише Вікторія Філашкіна. Це Lexus LS460 (куплений у 2013 році) та TOYOTA RAV-4 HYBRID (куплена у 2021 році). Ані Вадим Філашкін, ані його донька, як звітує посадовець, машин не мають та не користуються ними.
Посадовець задекларував 1 млн 441 тис. 979 грн зарплати у 2022-му. Тобто, на посаді заступника голови ДонОДА Філашкін отримував у середньому 120 тисяч гривень на місяць.
Також він отримав 193 363 грн пенсії за рік (близько 16 тис. грн на місяць) і 4 960 грн від департаменту праці та соцзахисту Миколаївської міськради.
1 млн 475 тис. грн у 2022-му заробила Вікторія Філашкіна. Вона співвласниця (має 75%, інші 25 — у Тетяни Сємаєвої) миколаївської ТОВ “ВВ-КОМ”. Компанію зареєстрували у 2007-му. Відтоді фірма кілька разів змінювала види діяльності (здача в найм авто, послуги рослинництва). Зараз ВВ-КОМ надає послуги перукарням та салонам краси.
25 тис. 880 грн заробила донька посадовця Валерія Філашкіна. Вона зареєстрована як ФОП та займається роздрібною торгівлею у Миколаєві.
Вадим Філашкін має два банківських рахунки: 184 тис. 992 грн зберігає у Приватбанку, ще 876 тис. 895 грн в Ощадбанку. Також у посадовця є готівкою 210 тис. грн та 42 тисячі доларів.
Вікторія Філашкіна (дружина) має 19 тис. 707 грн на рахунку Приватбанка та 48 тис. 642 грн в Ощадбанку. Ще 35 тисяч гривень та 37 тисяч доларів вона зберігає готівкою.
Валерія Філашкіна (донька) має 4 тисячі доларів готівкою.
Вадим Філашкін не задекларував подарунків, цінних паперів, кредитів чи інших фінансових зобов’язань.
Нагадаємо, окремо ми публікували біографію Вадима Філашкіна.