У три, а іноді й у чотири рази піднялися зарплати у високопосадовців Бахмутської громади. Журналісти Вільного радіо відібрали та проаналізували доходи 10 з них: від очільника громади й начальника Бахмутської РДА до директора тролейбусного парку та керівника “Бахмут-води”. Розповідаємо, як зросли їхні доходи під час повномасштабної війни.
Зарплата начальника Бахмутської військової адміністрації у першій рік повномасштабної війни впала з 675 тисяч до 415 тисяч гривень на рік, але потім зросла у понад три рази до 1,3 мільйона гривень.
Дружина очільника громади, навпаки, суттєво втратила у доходах — за 2021 рік вона отримала 3,3 мільйона гривень від ТОВ “Виробничо-комерційне підприємство “Деми”. А за два роки її зарплата зменшилася до мільйона гривень.
Сергій Кальян до повномасштабного вторгнення був заступником очільника Бахмутської райдержадміністрації. 2022 року він очолив вищезазначену установу, і за три роки його зарплата зросла у понад чотири рази. Це найбільший приріст серед усіх посадовців, чиї доходи ми проаналізували.
Директор знищеного підприємства “Бахмутелектротранс” Анатолій Дерюга за 2023 рік отримав зарплату, втричі вищу за ту, яку мав до повномасштабного вторгнення. Як і у Кальяна, його дохід щороку зростає.
Водночас Анатолій Дерюга у 2023 році втратив деякі доходи — зарплату з Бахмутського індустріального фахового коледжу, зарплату з комунального підприємства “Бахмутський комбінат комунальних підприємств” та виплати ВПО.
Директор комунального підприємства “Бахмут-вода” Роман Спічкін за два роки повномасштабної війни втратив зарплату у ТОВ “Кнауф гіпс Донбас”. Але за основним місцем роботи його зарплата зростає.
Секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна наприкінці червня 2024 року звільнилася. Втім, протягом двох років повномасштабної війни її зарплата також поступово зростала.
Зазначимо, попри те, що 2021 року посадовиця вказала Бахмутську міську раду основним місцем роботи, вона також працювала у приватному підприємстві “Арпроєктбуд”, отримувала гроші від центра зайнятості та мала доходи від продажу свого майна.
У травні 2023-го керуюча справами виконкому Бахмутської міськради Марина Іванушкіна продала старий Chevrolet Aveo 2008 року випуску за 100 тисяч гривень. Половину цієї суми вона витратила на нову автівку — Nissan Quashqai 2011 року. Доходи посадовиці також зростають з кожним роком.
Також посадовиця отримує пенсію — 48 тисяч гривень на рік та допомогу ВПО — 36 тисяч гривень за 2023 рік.
Зарплата керівниці апарату Бахмутської райдержадміністрації Надії Тутової також зросла від початку відкритої війни.
Крім цього, посадовиця отримує пенсію — 95 тисяч гривень на рік та соціальні виплати від фонду страхування — 26 тисяч гривень за 2023 рік.
Оксана Карпець 2021 року працювала заступницею начальниці управління освіти Бахмутської міської ради. 2022-го вона вже сама очолила установу, але її зарплата від підвищення зросла несуттєво. Втім, у 2023 році посадовиця стала отримувати на 38% більше.
Зарплата директора комунального підприємства “Бахмутська житлова управляюча компанія” Олександра Бондарєва за три роки зросла майже втричі.
Посадовець у 2023 році також почав отримувати пенсію (75 тисяч гривень на рік) та допомогу за програмою “єПідтримка” (27 тисяч гривень за рік).
Генеральна директорка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова отримує дві зарплати від установи, яку очолює. Перша позначена як зарплата за основним місцем роботи, а другу посадовиця отримує за сумісництвом. Найбільше за два роки зросла її зарплата за другою посадою.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо також аналізували декларації інших посадовців із Донеччини за 2023 рік. Почитайте, про які статки звітують: