У Часовому Яру гуманітарна ситуація стабільно важка, адже росіяни щоденно обстрілюють населений пункт “зі всього, що мають в арсеналі”. Втім, до міста є шляхи, якими можна евакуйовувати людей та інколи завозити гумдопомогу.
Про це в етері телемарафону “Єдині новини” розповів голова Часовоярської МВА Сергій Чаус.
“Гуманітарна ситуація стабільно важка через постійні обстріли. Використовують росіяни фактично все, що є у них в арсеналі”, — розповів Чаус.
За його словами, у Часовому Яру станом на 21 липня 2024 року залишалися 538 людей. Чаус додав, що одну з крайніх евакуацій провели у п’ятницю, коли до міста заїхали волонтери.
“Треба спланувати рух, спланувати дорогу, по якій ти будеш вертатися. Це може зайняти від години та до двох діб. Але ми намагаємось максимально швидко зробити. Якщо зранку отримуємо заявку, то можливо навіть сьогодні або наступного дня вивезти людей”, — пояснив начальник Часовоярської МВА.
Попри російські обстріли, за словами Чауса, містяни не хочуть покидати свої домівки. Переважна більшість жителів Часового Яру, які досі не евакуювалися, — люди літнього віку.
“Основна маса, 80%, — це люди похилого віку, і коли доводиш необхідність евакуюватись і кажеш, що це про життя, якого ви можете бути позбавлені. Більшість каже: “я прожив свій вік, я у себе вдома, це мій будинок, це моя земля, я не хочу кидати цього”. І навіть під страхом смерті люди не хочуть їхати. Але одночасно, коли прилітає поруч, або в будинок, тоді люди починають казати: ми готові їхати, допоможіть нам”, — зазначив Чаус.
У місті продовжують інформаційну кампанію з проханням жителів евакуюватися, зокрема, через листівки у районах, де не ловить інтернет.
“Є повна інформативна картинка — соціальні мережі та листівки, які ми роздаємо там, де немає інтернету та зв’язку. Ми чітко пояснюємо: якщо у людини немає можливості виїхати до своїх родичів або знайомих, на цей час є певний шлях.
Це декілька варіантів — Костянтинівка або Краматорськ, де люди в шелтері мають можливість перепочити, а далі ми рухаємо їх за напрямком, який витримує Донецька ОВА. Також наразі веземо людей на Волинь, де вони можуть отримати безкоштовне житло та фінансову допомогу, а також оформлення документів”, — розповів Сергій Чаус.
Нагадаємо, два броньовані пікапи, які коштували бюджету Часовоярської громади понад 6 мільйонів гривень, ще не використовують. Вже два місяці тривають роботи з бронювання авто. Очільник громади запевняє, що вже через місяць має отримати машини і їх почнуть використовувати для евакуації та доставлення гуманітарної допомоги.