Підтримати
шахраї
Ілюстративне фото з відкритих джерел

За першу половину 2023 року на Донеччині відкрили понад 380 кримінальних справ за шахрайство. У жителів виманили майже 19 мільйонів гривень. Часто жертвами аферистів ставали військові та їхні родини.

 

Про це повідомили у пресслужбі поліції Донеччини. 

Зараз у регіоні найбільш поширені такі види обману:

  • шахрайство під виглядом банківських послуг;
  • продаж неіснуючих товарів через інтернет;
  • посилання, які ведуть на шахрайські ресурси.

Також популярні різноманітні афери, пов’язані з війною, додають у поліції. Типовими  схемами шахраїв є “збір на ЗСУ”, “допомога” в евакуації та “виплата від держави” на відновлення зруйнованого житла.

“У гонитві за чужими грошима злочинці зламують сторінки в соцмережах, створюють фальшиві сайти-двійники офіційних ресурсів (фішингові сайти). Жертвами аферистів часто стають військовослужбовці та їхні рідні”, — зазначили у пресслужбі поліції Донеччини. 

Крім цього, шахраї наживаються на продажу бійцям неіснуючих автомобілів та амуніції (шоломів, бронежилетів тощо). 

Виманюють гроші й під приводом “допомоги” в розшуку безвісти зниклих захисників. Одного з таких аферистів, який промишляв на Донеччині, вже затримали. Він нібито ошукав щонайменше 12 родин українських воїнів, обіцяючи за гроші знайти дані про їхніх зниклих родичів. 

За даними правоохоронців, у 2023 році шахраї завдали жителям Донецької області збитків на майже 19 мільйонів гривень. За цей час слідчі  відкрили 387 кримінальних проваджень, 52 з них вже спрямували до суду.

“Попри бойові дії в регіоні, поліцейські розкрили кожен п’ятий злочин”, — запевняють у відомстві. 

Нагадаємо, обманювати можуть і фейкові “орендодавці” з оголошень. Ми розповіли, як не стати їхньою жертвою.


Завантажити ще...