Підтримати
Ексдепутата Віталія Кропачева звинувачують у банкрутстві ТОВ "Краснолиманська": деталі справи
Віталій Кропачев. Ілюстративне фото: "Главком"

Бізнесмена та ексдепутата Донецької облради Віталія Кропачова обвинувачують у фінансових махінаціях на державній вугільній компанії “Краснолиманська”. Слідчі вважають, що він разом зі спільниками завдав збитків близько на 2,2 мільярда гривень. Яке покарання йому загрожує — читайте далі. 

Про це повідомили у ДБР. 

На думку слідчих, Кропачов разом із керівником “Краснолиманської” та головним бухгалтером компанії створили злочинну групу. Зокрема, вони заблокували роботу держпідприємства й таким чином довели його до банкрутства. 

Схему, за яку судитимуть бізнесмена та ексдепутата Донецької облради, у Державному бюро розслідувань викрили майже рік тому — у травні 2024-го. Тоді виданню “Суспільне. Новини” підтвердили у відомстві, що йдеться саме про Віталя Кропачева.  

“Скориставшись цією ситуацією, він організував схему із використанням податкових пільг — гроші до бюджету не сплачувались, а державне підприємство накопичувало борги. Паралельно комерсанти використовували обладнання держпідприємства, але не платили за це. 

Керівництво шахти не намагалося повернути кошти чи зупинити незаконні дії. Натомість держава отримувала лише штрафи та пеню, а підконтрольні бізнесмену компанії — регулярні виплати”, — кажуть правоохоронці. 

Ексдепутата Віталія Кропачева звинувачують у банкрутстві ТОВ "Краснолиманська": деталі справи
Схема, за якою обвинувачені завдали державі понад 2 мільярди гривень збитків. Фото: ДБР

Там додають, що гроші виводили через операції із нерухомістю та цінним майном. Загалом схема завдала державі близько 2,2 мільярда гривень збитків.

Тепер Кропачеву та ще трьом обвинуваченим інкримінують:

  • створення та керівництво злочинною організацією (ч. 1, 2, 3 ст. 255 КК України);
  • ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України);
  • легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України);
  • доведення до банкрутства (ст. 219 КК України).

Їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, якщо провину зможуть довести у суді. 

Нагадаємо, через ймовірний незаконний видобуток вугілля біля шахти Свято-Покровська держава зазнала збитків у понад п’ять мільярдів гривень. За даними правоохоронців, таку схему організувала група з десяти людей. Досудове розслідування триває. 


Завантажити ще...