Обвинувачений намагався дати майже 200 доларів США “на цукерки” дітям слідчого, аби той закрив справу щодо аварії. Але чоловікові все ж дали вирок.
Згідно з судовими документами, уродженець Святогірська наприкінці листопада 2017 року збив двох пішоходів на автомобілі ВАЗ 2109.
Наступного дня обвинувачений приїхав до Слов’янська на штрафмайданчик, куди забрали його авто. Там він зустрівся зі слідчим і спробував його підкупити, щоб справу закрили. Також чоловік просив слідчого “вирішити” питання з наркологом. Однак слідчий попередив водія, що його пропозиція суперечить законодавству і за це чоловіка можуть судити. Але для обвинуваченого цей аргумент не здався переконливим, тож він продовжував наполягати на хабарі. Правоохоронець записав цю розмову на телефон та написав відповідний рапорт.
Вже майже через два тижні після аварії чоловік приїхав до Слов’янського відділу поліції на допит. Там він продовжував пропонувати гроші слідчому у цій справі. Розмову знову записали. Ось що йдеться у протоколі:
Слідчий знаходиться за своїм столом. До кабінету входить обвинувачений, сідає за стіл напроти, і в них починається бесіда про кримінальну справу за фактом аварії. Обвинувачений також приніс свої документи. Далі — діалог:
“Обвинувачений: Ладно, що там в нас по наркології?
Слідчий: Забрав документи, де вказано, що ти відмовився від медичного огляду.
Обвинувачений: Ні, цього не може бути, я все зробив.
*Слідчий дає обвинуваченому довідку для ознайомлення*
Обвинувачений: В цьому кабінеті можна розмовляти?
Слідчий: Можна, кажи.
Обвинувачений: Можна вирішити питання з наркологією?
*Слідчий починає читати і друкувати на комп’ютері пояснення обвинуваченого, запитує в нього про обставини ДТП та надає для підпису документ*
*Обвинувачений дістає водійське посвідчення та кладе його на стіл слідчому, при цьому тримає руку зверху. Чоловіки розмовляють про потерпілих і ДТП*
Обвинувачений: Я приніс подяку.
Слідчий: За що?
Обвинувачений: За те, щоб все було добре. Дітям або дружині цукерки купиш.
Слідчий: В мене немає дружини. А в тебе і так все буде добре.
Обвинувачений: Чому ти “морозишся”?
*Обвинувачений припіднімає свої документи та показує слідчому, що під ними — гроші*
Слідчий: Нічого не потрібно.
Обвинувачений: Це так, як ми з тобою домовлялися”.
В цей момент у кабінет заходять правоохоронці, а обвинувачений намагається ліктем руки приховати своє посвідчення, під яким лежать гроші. Тоді ж порахували, що чоловік пропонував поліцейському готівкою 2 300 гривень та 100 доларів США.
В суді чоловік свою провину не визнав. Він розповів, що дійсно приходив до слідчого, але гроші, які вважають хабарем, призначалися для лікування одного з потерпілих, якого чоловік збив напередодні. Гроші були в документах, які слідчий мав відсканувати. Також в суді обвинувачений розповів, що давав у тому числі 5 тисяч російських рублів, які невідомо куди поділися.
Двоє чоловіків на судовому засіданні розповіли, що були присутні під час затримання обвинуваченого, адже їх покликали як свідків для слідчої дії. Один свідок підтвердив, що бачив гроші під документами, а інший додав, що обвинувачений намагався приховати гроші рукою.+
Після вивчення доказів суд встановив, що слова обвинуваченого розходяться з доказами й свідченнями інших учасників справи. Показання свідків були послідовні та узгоджені. Крім того, провину чоловіка підтверджує відеозапис розмови про “цукерки дітям”. Щодо того, що гроші були призначені для потерпілого — суд довів, що чоловік знав, що йде не на зустріч із людьми, яких він збив, а на допит у поліцію.
Адвокат обвинуваченого намагався довести, що слідчій провокував його на хабар. Але в суді це не довели.
Також чоловіка визнали винним в аварії з двома постраждалими. Там вказали, що фігурант був нетверезим, а також перебуває на обліку у нарколога. Але покарання йому не призначили через те, що закінчився строк розгляду справи.
А от у справі хабаря чоловіку пощастило менше. Суд врахував всі обставини та те, що він доглядає малолітнього сина, і вирішив призначити порушнику мінімальну санкцію — 4 роки тюрми. В строк йому зарахували лише 2 дні, які він пробув у СІЗО. Решту терміну почнуть рахувати з моменту, коли набуде дії вирок і чоловіка затримають.
Гроші, які обвинувачений пропонував слідчому, конфіскували на користь держави.
Але у фігуранта є ще 30 днів, щоб оскаржити цей вирок у Донецькому апеляційному суді.
Обвинувачений ймовірно неодноразово їздив нетверезим
Журналісти Вільного радіо в судових документах знайшли 2 рішення Слов’янського міськрайонного суду від 2011 року. В документах зазначено, що чоловіка з таким же ПІБ підозрювали в їзді напідпитку. Такі поїздки зафіксували двічі за березень того року. Тоді чоловік також відмовився від обстеження на стан сп’яніння, і тим самим в суді довели його провину.
Крім того, чоловік з таким же ПІБ у 2013 році потрапив у ДТП, за що його теж визнали винним.
Читайте також: