Президент Володимир Зеленський запропонував уряду спростити процедуру ідентифікації переселенців для отримання ними пенсій та збільшити термін перебування пенсіонерів на окупованій території з 59 днів до 1 року.
Про це він заявив під час прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві.
Зеленський нагадав, що зараз пенсіонерам-переселенцям дозволено перебувати на окупованій території України не більше 59 днів поспіль. Інакше у них виникнуть проблеми з отриманням пенсії.
“Давайте розширимо можливість людям бути людьми. Ми запропонували термін в 1 рік. Хоча я дуже сподіваюся, що через рік у нас не буде цієї війни”, – підкреслив Зеленський.
Також Зеленський запропонував спростити процедуру провезення товарів через лінію зіткнення на непідконтрольну територію Донбасу.
“Тут у нас дуже просте речення: потрібно, щоб у нас був перелік продуктів, які не можна провозити, а не навпаки”, – сказав глава держави.
Нагадаємо, держава заборгувала переселенцям майже 600 млн грн пенсій.
За даними БФ «Право на захист», станом липень 2019 року понад 40 людей померли, так і не дочекавшись виконання територіальними органами Пенсійним Фондом України судових рішень на їхню користь.
Додамо, раніше з приводу нарахування пенсій ВПО ми спілкувалися з правозахисницею з Бахмута Оксаною Болотюк.
“Є у нас вже в практиці такі випадки, коли люди набувають пенсійного віку вже після фактичної окупації. Бувають різні випадки. Якщо основний страховий стаж зароблявся до окупації, то проблема тут буде наступна: ПФУ (Пенсійний фонд України, – ред.) має базу, яка містить усі страхові внески, сплачені за особу, ця база була введена в дію з 2000 року, тобто фактично особа повинна надати інформацію про сплачені до 2000 року внески та трудову книжку. Крім цього, треба і підтверджуючі довідки, наприклад, архівні довідки з підприємств. Як правило, люди виїжджають з окупованих територій, і надають довідки із штампами недержавних органів так званих “ЛДНР”. І тому в досудовому порядку, звичайно, Пенсійний фонд такі довідки не може брати до уваги”, — розповіла Болотюк в інтерв’ю Вільному радіо від 5 березня 2019 року.
Читайте також: