image

Жертви коронавірусу

|
07 Лютого 2021ЖЕРТВИ КОРОНАВІРУСУ
оновлюється...
Михайлик. 8 років. Учень другого класу Печеніжинської школи-інтернату на Івано-Франківщині, де навчаються діти з вадами розумового розвитку. Помер від коронавірусу.

Андрій та Іван. Рідні брати. 19 і 25 років. Андрій помер від коронавірусу наступного дня після Великодня. Іван помер наступного дня після брата. Поховали в одній могилі.

Олексій Чижов. 12 років. Сімейний лікар поставив діагноз по телефону ─ ангіна. До лікарні хлопчик потрапив у важкому стані.

Ваде Казакова. Кримськотатарська викладачка. Померла від коронавірусу.

Брати Іван та Олег Гайди. Подружжя Ганни та Богдана Городенчуків. Родина Галини та Валентина Степченків. Померли від коронавірусу
Ми сподівалися, що COVID-19 залишиться у 2020 році.

Втомилися від розлуки з рідними, масок, закритих кафе, ресторанів і кордонів, сумуємо за звичним Великоднем та Різдвом, обіймами, посиденьками з друзями, не дистанційним навчанням і роботою.

Але дива поки не сталося. І, судячи зі "старань" МОЗ України дістати нам нормальну сертифіковану вакцину, станеться воно ще не скоро.

Зараз же сподіваємось, що злісний "ковід" не забере у нас 2021. Ще трохи потерпимо, але мріємо, що все нарешті закінчиться.

Проте вірус таки забрав. Часом забрав цілі родини. Помирали лікарі, рідні брати, подружжя, діти, політики, бізнесмени та нікому не знані старенькі.

На початку грудня 2020 майже щодоби від коронавірусу помирали понад 10 тисяч людей. Тобто, тоді у світі кожні 8 секунд від COVID-19 помирала одна людина.

21 січня 2021 року лише за добу у світі від ускладнень COVID-19 померли 17 299 людей.

Всього за час пандемії, на момент публікації, в різних країнах офіційно зафіксували 2,3 мільйона смертей від коронавірусу. В Україні не змогли перемогти вірус 23 516 людей. Це без урахування окупованих територій Донбасу і Криму.

Ми зібрали інформацію про українців, які померли від "ковіду", з різних медіа та соціальних мереж. Таким чином ми намагаємось показати людей, захованих за цифрами ститистики і вже звичними словами "летальні випадки" від МОЗ. Для нас люди не випадки.

На жаль, цей список не є вичерпним, ми навіть не претендуємо на це. Але хочемо додати свою краплину людяності на противагу статистиці, віримо ми їй чи ні.

Якщо Ви хочете, щоб ми додали дані про Ваших рідних, колег, близьких чи знайомих ㅡ будь ласка, напишіть нам на facebook, email [email protected] або в telegram +38 (099) 393 52 49
Іван Гайда
58 років. 10 років очолював Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. У його підпорядкуванні були Львівський, Мукачівський, Рівненський, Чернівецький, Волинський і Хмельницький шпиталі, а також медики військових частин Західного регіону.

Полковник медичної служби Збройних сил України, Заслужений працівник охорони здоров'я України. Перший чинний військовий ЗСУ, якого забрав COVID-19.

"Відданий лікар, який врятував немало життів наших військових".

Нагороджений орденом Данила Галицького та орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (посмертно).

Його брат, також медик, Олег Гайда, помер від ускладнень COVID-19 за два тижні
Детальніше
Олег Гайда
52 роки. Лікар-хірург. 25 років був завідувачем хірургічного відділення.

Тепер у кабінеті батька веде прийоми син Олега ㅡ Ігор. "Будучи хворим на ковід, в тяжкому стані, коли я вже в останні дні його життя говорив з ним телефоном – він мені анекдоти розказував".

За 2 тижні до смерті Олега від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер його брат, військовий медик Іван Гайда
Детальніше
Ганна Городенчук
79-річна лікарка акушер-гінеколог. Була завідувачкою гінекологічним відділенням у Сокальській центральній районній лікарні. Дуже любила працювати на землі, квіти, дерева у саду, городина всяка. У неї все було своє. Мала бджіл, кролів і котів.

Її чоловік, також лікар, помер від ускладнень COVID-19 на день раніше. Подружжя працювало у Сокальській центральній районній лікарні 56 років
Детальніше
Богдан Городенчук
80 років. Працював гастроентерологом та лікарем-терапевтом у Сокальській центральній районній лікарні. Любив співати, навіть організував хор у лікарні, умів грати на скрипці.

Його дружина, також лікарка, померла від ускладнень COVID-19 наступного дня. Подружжя працювало у Сокальській центральній районній лікарні 56 років
Детальніше
Галина Степченко
39 років. Медсестра у Таращанському центрі первинної медико-санітарної допомоги. На COVID-19 захворів також чоловік-медик Валентин і 13-річний син Антон. Госпіталізували у важкому стані, бо результату тесту очікувати треба було майже тиждень.

Писала сину, що дуже сильно його любить і скоро обов'язково повернеться додому. А вже наступного дня її стан став критичним.

Син Антон тиждень не знав про смерть батьків. У день похорону його якраз перевели з інтенсивної терапії в звичайну палату, лікарі сказали, що в нього все буде добре. Хлопчик здогадувався про трагедію, оскільки ні тато, ні мама йому не дзвонили й не відповідали, коли він сам їх набирав.

Батьки хлопця прожили разом 17 років і померли з різницею в один день
Детальніше
Валентин Степченко
51 рік. Анестезіолог у Таращанській центральній районній лікарні. На COVID-19 захворіла також дружина Галина, яка була медсестрою в поліклініці, і 13-річний син Антон. Госпіталізували у важкому стані, бо результату тесту очікувати треба було майже тиждень.

"Чоловік перебував в іншій лікарні, і йому не говорили про смерть дружини. Але хтось зателефонував і все-таки розповів. Йому стало гірше від такої звістки, і до вечора його теж не стало".

Подружжя прожило разом 17 років і померли з різницею в один день. Сину про смерть батьків не казали тиждень
Детальніше
Іван Гомонець
73 роки. Бойовий офіцер, полковник. Переміг COVID-19, але не справився з ускладненнями.
Детальніше
Віктор Колодько
58 років. Лікар, завідувач поліклініки Вінницької обласної лікарні ім. Пирогова.

Від ускладнень коронавірусу спершу померла його 92-річна мама, потім — брат, а через тиждень ㅡ і сам лікар
Детальніше
Олег Міщенко
49 років. Ексзаступник голови Київської ОДА. Боровся з інфекцією тиждень
Віктор Кириченко
38-річний старший сержант поліції. 18 років віддав службі
Олег Вінницький
56 років. Священник УГКЦ. Був першим зафіксованим хворим на COVID-19 на Тернопільщині
Детальніше
Ігор Мартинюк
56 років. Завідувач гепатитним відділенням Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. За його життя колеги боролися 25 днів. До останнього моменту лікар був упевнений, що переможе цю хворобу
Детальніше
Ігор Орлов
Старший лікар оперативно-диспетчерського відділу Львівського обласного центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф.

Більше 45 років працював в оперативно-диспетчерській службі Центру. З них 20 років ㅡ старшим лікарем зміни. Його дружина ㅡ також медик. Прожили у шлюбі майже 50 років.

Грав на кларнеті, чудово знався на мистецтві і джазі
Детальніше
Іван Венжинович
51 рік. "Лікар з білборда".

Його обличчя ㅡ на тисячі білбордах по всій країні зі словами "Дякую за життя ". Лікар-терапевт з Почаєва на Тернопільщині врятував десятки людей від Covid-19 і говорив правду про ситуацію у лікарнях.

Помер в тій самій лікарні, де рятував хворих від COVID-19.

У Почаєві був лікарем-легендою. Щоб потрапити до нього на прийом, місцеві вистоювали довжелезні черги.

В лікаря були всі симптоми коронавірусу, але тести показали негативний результат. Тому родина медика не отримає компенсації
Детальніше
Богдан Остальський
60 років. Головний педіатр Львова, спеціаліст управління охорони здоров'я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. За його життя колеги-медики боролись місяць.

Напам'ять знав увесь "Кобзар" Тараса Шевченка. А ще дуже любив розв'язувати кросворди, дивитися передачі про тварин та розповідати анекдоти.
Детальніше
Микола Тищук
Голова правління Всеукраїнського лікарського товариства, голова правління Одеської крайової організації
Нестор Фуртак
62 роки. Лікар Львівського обласного клінічного психоневрологічного центру
Мар'ян Сидор
Водій швидкої. На 5-й підстанції львівської швидкої допомоги він пропрацював 30 років
Василь Савенко
59 років. Зміг подолати рак третьої стадії півтора роки тому, але не зміг побороти "ковід". Керував Старосамбірським центром первинної медичної допомоги і вів прийом як уролог.

Працював до останнього і навіть під час госпіталізації "швидкою" давав коментарі журналістам.

Активний учасник Революції Гідності, "ночував із Василем Олексійовичем на підлозі Жовтневого палацу , упродовж двох місяців допомагав, чим міг, і надавав учасникам Майдану першу медичну допомогу"
Детальніше
Галина Михальчук
70 років. Керівниця міського лабораторного центру МОЗ. Людина, яка розробляла правила із протидії епідемії для різних закладів та установ ще на початку березня. У лікарню її забрали з кабінету.

"Галина Трохимівна себе ніколи не розглядала у ролі пенсінерки на лавочці"
Детальніше
Роман Кріль
Старший фельдшер підстації екстреної медичної допомоги м. Сокаль.

Близько 40 років віддав роботі у службі екстреної медичної допомоги
Ірина Федоришин
64 роки. Лікарка анестезіолог-реаніматолог. Понад 37 років пропрацювала у кардіохірургічному відділенні

Львівської обласної клінічної лікарні.

Дуже багато працювала, але й встигала їздити на дачу, пригощати колег смачними яблуками, супроводжувати улітку дитячі табори від церковної громади тощо. Обожнювала їздити за кермом.

"За кермо вона сіла у 50 років. Вона була вперта, як чогось хотіла"

Детальніше
Антон Худаєв
48 років. Понад 20 років був лікарем харківського клубу "Металіст", із 2016 року працював зі збірною України з футболу.

Вірус вразив 70% його легенів
Василь Федорюк
72 роки. Колишній президент футбольного клубу "Буковина Чернівці". При ньому команда із Чернівців востаннє грала у Вищій лізі футбольного чемпіонату України
Ігор Ковалюк
58 років. Головний лікар Івано-Франківської станції швидкої медичної допомоги
Микола Богар
62 роки. Ромський барон

Диякон у баптистській церкві, батько 12 дітей, дід 60 онуків і прадід 12 правнуків

Детальніше
Микола Теремок
59 років. Інженер Рівненської філії Суспільного. На UA: РІВНЕ працював 25 років
Володимир Стефанський
49 років. Голова Кременецької районної ради на Тернопільщині. Коронавірус дав ускладнення на серце
Василь Райчинець
67 років. Старший єпископ Української Євангельської Церкви, головуючий Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
Марія Козак
53 роки. Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Ужгородського вишу
Іванна Русин
52 роки. Редакторка Сколівської районної газети "Бойківська думка"

"Добре розуміла усі процеси з роздержавленням медіа, ділилась з іншими редакторами готовими формулами й практичними порадами.

Дуже любила свій край, розповідала про нього з захопленням, про що б не йшлось. Знала тонкощі, традиції й особливості різних сіл району. Мала ще багато планів на життя, зокрема й у сфері медіа"
Детальніше
Михайло Коропецький
62 роки. Відомий львівський бізнесмен і меценат. Був гендиректором ТзОВ "Спільне підприємство "СІГМА".

Раніше також був віце-президентом Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати "ICC Ukraine"
Микола Рудя
66 років. Колишній директор Херсонського обласного інтернату для дітей-сиріт імені Тараса Шевченка. Очолював заклад 19 років.

"Був для своїх підопічних наставником та вірним другом, який навіть на заслуженому відпочинку продовжував допомагати своїм випускникам"
Ігор Колянчіков
Завідувач радіологічної лабораторії ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України"
Олег Микита
71 рік. Голова львівського осередку Спілки художників.

Один із засновників Народного Руху України, багаторічний Голова Львівської обласної федерації з тенісу, Народний депутат першого демократичного скликання Львівської міської ради, художник-оформлювач, автор ряду дизайн-проектів громадського значення
Віктор Чикалюк
64 роки. Начмед Жовківської центральної районної лікарні. Понад 20 років пропрацював у лікарні
Анна Кабакова
63 роки. Лікар вищої категорії, кандидат медичних наук. Завідувач другого педіатричного відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні
Галина Юзич
55 років. Медсестра відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Майже 35 років віддала роботі в обласній лікарні
Автанділ Мдінарадзе
60 років. Екс-президент тернопільського футбольного клубу "Нива". Керівник грузинської спільноти Тернопілля, бізнесмен, меценат
Жанна Гарасим'як
48 років. Молодша сестра у 1-шій міській клінічній лікарні ім. Князя Лева у Львові.

"До останнього ходила на роботу. Аж поки не відчула себе зле"
Детальніше
Віталій Гурнак
83 роки. Український науковець, економіст, журналіст, залізничник і краєзнавець. Доктор економічних наук.

2009-го року, напередодні 8 Березня, після привітання спікера В.Литвина, в сесійній залі Верховної Ради України жіночий колектив апарату вітала чоловіча група хору, а також окремі солісти, серед яких бандурист В.Гурнак виконав пісню "По садочку ходжу" під власний акомпанемент. Це перший випадок, коли в сесійній залі біля трибуни вищого законодавчого органу країни звучали струни бандури.

"Аматор-бандурист, колекціонер, людяний і недріб'язковий, енергійний, послідовний і наполегливий"
Детальніше
Марія Любінська
Молодша медична сестра Центру легеневого здоров'я у Львові
Олег Синишин
43 роки. Прокурор Хмельницької області.

"22 роки віддав служінню Закону, сумлінно і гідно працював на результат"
Михайло Кіцан
62 роки. Депутат сільської ради з села Товтри Заставнівського району Чернівецької області
Мирослава Лісна
67 років. Депутатка Львівської обласної ради. У 2015 році президент України присвоїв жінці звання заслуженого працівника освіти
Марія Щербак
Дружина українського письменника та політичного діяча Юрія Щербака
Отто Шпеник
82 роки. Автор 320 друкованих праць та восьми авторських свідоцтв на винаходи. Академік Національної академії наук України, директор інституту електронної фізики.

Заслужений діяч науки і техніки України.

Нагороджений орденами "За заслуги" ІІІ та ІІ ступенів і князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Почесний громадянин м Ужгород, мав звання Соросівського професора, був іноземним членом Угорської академії наук і входив до складу президії Всесвітньої ради угорських професорів
Детальніше
Михайлик
8 років. Учень другого класу Печеніжинської школи-інтернату на Івано-Франківщині, де навчаються діти з вадами розумового розвитку
Ваде Казакова
Кримськотатарська викладачка
Валентина Корнейчук
68 років. Сімейна лікарка Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги
Володимир Следзь
56 років. Відомий львівський архітектор. Автор ескізного проекту стадіону "Арена Львів"
Віктор Толочко
Сімейний лікар у селах Нехаївка та Шабалинів на Чернігівщині. Обслуговував ці села понад 30 років
Детальніше
Ярослав Олійник
67 років. Академік Національної Академії педагогічних наук України, доктор економічних наук, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Заслужений діяч науки і техніки України. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Автор понад 500 наукових праць
Олексій Чижов
12 років. Сімейний лікар поставив діагноз по телефону ─ ангіна. До лікарні хлопчик потрапив у важкому стані
Олег Марченко
58 років. Працював лікарем-кардіологом палат інтенсивної терапії Міжрайонного кардіологічного відділення Краматорської міської лікарні №3 на Донеччині.

В соцмережах пишуть, що коронавірус лікар міг підхопити, коли оперував пацієнта з обширним інфарктом. Операція була невідкладною, а результатів тесту на COVID-19 доводиться чекати 2-3 тижні
Олександр Кучеренко
Кандидат до районної і обласної ради від міста Христинівка Черкаської області
Дмитро Стужук
34 роки. Instagram-блогер, фітнес-тренер. Чоловік найпопулярнішої блогерки українського Instagram Софії Стужук
Євген Марцинішко
65 років. Багаторічний завідувач районної поліклініки Перемишлянської ЦРЛ на Львівщині, член Українського лікарського товариства у Львові.

Лікар пропрацював у Перемишлянській ЦРЛ 37 років. Окрім цього, його обрали районним депутатом
Григорій Василашко
81 рік. Колишній очільник Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.
Наталя Чеберяк
Сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 м Маріуполя
Володимир Костишин
63 роки. Професор, доктор технічних наук. Заслужений енергетик України.

Опублікував понад 140 наукових і навчально-методичних робіт, зокрема п'ять монографій та п'ять навчальних посібників з грифом МОН України.

Нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України та Верховної Ради України, медаллю "За заслуги перед Прикарпаттям"
Валерій Ліпкінда
Колишній завідувач госпітальних відділенням Маріупольської міської лікарні №2
Інна Волкова
21 рік. Громадська діячка, активістка, волонтерка Фундації регіональних ініціатив.

"Вона допомагала, захищала й оберігала неймовірну кількість людей".

Боролась за життя два тижні
Андрій
19 років. Житель села Їжівці Сторожинецького району на Буковині. Помер від коронавірусу наступного дня після Великодня.

Його разом із братом, який теж помер від COVID-19, поховали в одній могилі
Оксана Животкова
53 роки. Активістка.

"З початку війни допомагала екс-бійцям проходити реабілітацію. Згодом стала активісткою Харківського осередку ЦК "Азов". До останніх днів працювала в Центральному штабі Нацкорпусу в Києві"
Іван
25 років. Житель села Їжівці Сторожинецького району на Буковині.

Його брат помер від коронавірусу наступного дня після Великодня. Іван помер наступного дня після брата.

Двох молодих братів, які померли від коронавірусу у Чернівецькій області, поховали в одній могилі
Євген Назаров
43 роки. Очільник переміщеного навчального закладу "Луганський центр професійно-технічної освіти".

В Луганську очолював місцеву команду КВК, був ведучим гумористичних заходів та перебував у руслі громадських подій.

"Горів роботою і мав багато цікавих ідей"
Детальніше
Олена Миронишина-Краківська
Головна лікарка Томашпільської районної лікарні на Вінниччині.

"У неї було все чітко в лікарні, сама подавала приклад, 2 маски, захист, рукавички, медперсонал у неї був забезпечений і захищений. Однак, не вбереглась, мала хронічні хвороби, астму, і, не зважаючи на це, не боялась, працювала, служила людям!"
Детальніше
Юрій Тітов
40 років. Український поет, поет-пісняр.

Через пологову травму з дитинства був прикутий до візка і не міг ні рухатись, ні розмовляти. Свої твори він друкував носом.

Автор збірок поезій та пісенних альбомів
Детальніше
Олександр Шеншин
70 років. Заступник головного лікаря Вінницької Центральної районної клінічної лікарні по експертизі працездатності інвалідів, останній рік працював лікарем-статистом в інформаційному відділі
Ірина Синявська
63 роки. Колишня голова Житомирської облради.

"Сьогодні вже 7-й день. Хочу писати, читати і навіть посміхатися... Хвилююся за тих, хто був у близькому контакті, рідних, колег, друзів. При перших симптомах здавайте ПЛР-тест! Не зволікайте! Хвороба дуже непроста", – писала жінка
Михайло Войнаренко
70 років. Перший проректор Хмельницького національного університету. Доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук, заслужений діяч науки і техніки України
Руслан Сорокатий
56 років. Завідувач кафедри комп`ютерних наук та інформаційних технологій Хмельницького Національного університету. Доктор технічних наук, професор
Анатолій Федорчук
60 років. Був чинним мером Борисполя й лідером перегонів на пост голови Бориспільської ОТГ. Працював вчителем історії в Бориспільській школі, а потім 15 років служив у правоохоронних органах
Олег Бондаренко
47 років. Міський голова Новгород-Сіверського, лідер місцевих виборів у 2020. Коронавірус уразив 80% легень чоловіка
Володимир Павлючик
68 років. Старший викладач кафедри тактики підрозділів бойового (оперативного) забезпечення Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного. Полковник запасу, військовий інженер
Валерій Бабич
67 років. Український підприємець, громадський діяч і колишній політик. Був першим президентом АТ "Українська фінансова група", віцепрезидентом Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду імені Тараса Шевченка.

Політичну кар'єру починав з посади радника президента Леоніда Кравчука в 1993-1994 роках. У 1994 році також балотувався в президенти.

Народний депутат України 2 і 3 скликань
Юрій Артиш
Лікар Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Колишній викладач кафедри патологічної анатомії Івано-Франківського національного медичного університету.

З коронавірусом боровся впродовж місяця
Іван Метелиця
63 роки. Колишній міський голова Павлограда на Дніпропетровщині
Володимир Рожок
74 роки. Колишній ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Академік Національної академії мистецтв України, хоровий диригент, науковець, професор, народний артист України.

"Належав до яскравої когорти видатних діячів музичної культури сучасної України, плідно працював на ниві розбудови національного мистецтва"
Людмила Чекова
75 років. Ведуча одеських телеканалів "7 канал" та "Круг", Заслужена журналістка України. На телебаченні пропрацювала 50 років. Неодноразово входила у список 100 успішних жінок
Сергій Ясинський
58 років. Секретар Фастівської міської ради
Фелікс Глумчер
71 рік. Лікар анестезіолог-реаніматолог, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Нагороджений орденом "За заслуги" 3-го ступеня, є Лауреатом Державної премії з науки і техніки за участь у розробці апаратів для штучної вентиляції легень "Фаза – 8" та "Бриз"
Олександр Стариков
65 років. Журналіст бердянської газети "Південна зоря". Пропрацював там 38 років.

"Він був журналістом за покликанням, за душею... Написав кілька книг. Журналіст-краєзнавець, освічений, ерудований, однаково глибоко й цікаво писав не лише про буденні справи, а й про мистецтво, і про сферу державної безпеки".

Був постійним учасником археологічних експедицій із дослідження пам'яток Північного Приазов'я
Детальніше
Андрій Єна
Слідчий у справах Майдану.

"Вже тривалий час був ключовим слідчим по епізоду розстрілу протестувальників 20-го лютого на вулиці Інститутській. Єна організовував і проводив слідчі експерименти на Алеї Небесної Сотні по цьому епізоду. Координував велику кількість учасників, експертів"
Детальніше
Олександр Луговий
53 роки. Новообраний мер Конотопа, обійшов на виборах чинного мера
Віктор Громов
51 рік. Цілитель, екстрасенс. Серед його пацієнтів було чимало знаменитостей
Роман Попівняк
42 роки. Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту імені проф. Є.Храпливого Львівського національного аграрного університету
Ігор Цепенюк
57 років. Підприємець, волонтер з Тернопільщини. Один із засновників та президент ГО "Ротарі клуб Тернополя".

Чоловік помер під дверима бучацького інфекційного відділення просто у швидкій. Ще в дорозі говорив, що не доїде до лікарні.

"Його жага до перемоги й жага допомагати тим, хто цього потребує, була дуже сильною. Все, що задумав – все реалізовував"
Детальніше
Олександр Дегтярев
69 років. Генеральний директор Державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" — головного підприємства ракетно-космічної галузі України, Герой України. Нагороджений орденами "За заслуги" ІІІ і ІІ ступенів, Заслужений машинобудівник України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки.

"Він був з тих, чиє життя зберігало для нас велику мрію. Про Україну, яка може. Яка хоче й буде серед перших"
Детальніше
Віктор Талащук
54 роки. Переобраний голова Малолюбашанської ОТГ на Рівненщині. На місцевих виборах у 2020 році за нього проголосували 95,1% виборців громади. Очолював громаду з 2017 року, тоді за нього проголосували 56%
Олег Модзелевський
66 років. Український актор театру і кіно. Здебільшого грав ченців, священників та інших церковних служителів.

Захоплювався живописом і фотографією
Детальніше
Галина Фурман
Заступниця директора львівської гімназії "Престиж".

Пропрацювала 41 рік вчителькою англійської мови, з них 26 років – на посаді заступниці директора з навчально-виховної роботи. Мала вищу кваліфікаційну категорію, була заслуженим вчителем України
Ірина Луковецька
Медична сестра кабінету ультразвукової діагностики в Уманській міській лікарні
Тамара Коцюбчик
Досвідчена лікарка-терапевт, останнім часом працювала у приватній практиці
Наталія Кандибко
62 роки. Головна лікарка Покровської лікарні на Донеччині
Вадим Чорний
48 років. Відомий одеський підприємець, співвласник згорілого готелю "Токіо Стар", де в 2019 році у пожежі загинули 9 людей і 10 постраждали.

Був лідером партії Союзу Анархістів України і автором книжки "Ісус, який не знав Христа"
Сергій Іванов
66 років. Письменник-фантаст, автор сценарію культової гри S.T.A.L.K.E.R.

Серед фанів відомий також під ім'ям "Дарт Вейдер або Темна Сила Нас Зло Гнітить".

Вкінці 2012 року припинив свою діяльність письменника, працював в Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України
Володимир Долгополов
90 років. Дитячий хірург, фундатор дитячої хірургічної служби в Полтавській області.

Уперше запровадив в області консервативне лікування інвагінації, хірургічні втручання при гіпоспадії, хворобі Гіршпрунга, гастрошизисі. У 80-річному віці пішов на заслужений відпочинок
Детальніше
Олег Ременник
62 роки. Лікар-онколог Вишгородської центральної районної лікарні Київської області. Директор Київського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України.

"Врятував життя тисяч людей, завжди надавав допомогу тим, хто її потребував, однак сам не зміг побороти коронавірусну інфекцію"
Олександр Брівко
Старший лейтенант Збройних сил України. Виконував завдання у складі Стабілізаційної місії ООН в Демократичній Республіці Конго
Борис Павленко
58 років. Завідував відділенням інтенсивної терапії для новонароджених в обласній лікарні імені Мечникова в Дніпрі.

Був висококласним фахівцем з виходжування недоношених діток, які народжувалися з вагою від 0,5 кілограма.

Любив грати на гітарі та співати. Його мисливські собаки були одними із найкращих в Україні
Людмила Переведенцева
Мама Марини Порошенко, колишньої першої леді
Юрій Буган
75 років. Педагог, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, доцент, заслужений працівник освіти України
Руслан Петреченко
24 роки. Нацгвардієць. Коронавірус уразив 75% легень
Галина Колянчикова
65 років. Сімейна лікарка у Миколаєві
Наталія Маркушина
34 роки. Дружина першого заступника міського голови Ірпеня. Захворіла на COVID-19, коли була вагітна, й перед смертю народила сина
Анатолій Вдовічен
67 років. Головний лікар Чернівецької лікарні. Заслужений лікар України
Лариса Бандура
Вихователька дитсадка в Кам'янці-Подільському
Геннадій Сахаров
75 років. Громадський діяч і журналіст. Був росіянином за походженням, але свого часу боровся за незалежність України.

У 1980-90-х роках брав активну участь у громадсько-політичній роботі: стояв біля витоків Народного Руху в Дніпрі, піднімав у місті перший синьо-жовтий прапор.

З 1991 по 2006 роки він працював кореспондентом "Радіо Свобода" в Дніпрі.

Був учасником і висвітлював події Помаранчевої революції та Революції гідності, брав участь в акціях протесту на захист свободи слова
Детальніше
Олександр Шестопалюк
69 років. Колишній ректор Вінницького державного педагогічного університету ім. Коцюбинського.

Академік Академії наук вищої освіти України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України.

Також був заступником голови Вінницької облдержадміністрації
Микола Палюх
58 років. Керівник кадрової служби апарату Рівненської ОДА. Двадцять років присвятив кадровій роботі
Олександр Дороженко
Хірург-онколог
Павло Коняєв
44 роки. Поліцейський сектору реагування патрульної поліції Солонянського відділення поліції на Дніпропетровщині. 23 роки прослужив у структурі МВС
Віталій Шевцов
42 роки. Майор поліції, заступник начальника відділу організації діяльності груп реагування управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області. У грудні 2020 планував вийти на пенсію
Віктор Слатвіцький
Головний лікар міської дитячої клінічної лікарні у Дніпрі
Тетяна Савченко
Головна лікарка міської поліклініки у Нікополі на Дніпропетровщині. На місцевих виборах у 2020 балотувалася до міської ради
Валерій Іваненко
65 років. Депутат Броварської міської ради. Був директором Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю
Мирослав Старків
58 років. Лікар ультразвукової діагностики
Олександр Випіровський
Акушер-гінеколог. Все життя присвятив медицині
Борис Дмитренко
65 років. Артист пісенно-танцювального ансамблю "Полтава"
Віталій Нетребовський
55 років. Капітан медичної служби.

У 2014-2016 роках служив в окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу, а останній час лікував пацієнтів з COVID-19
Детальніше
Олександр Пєшков
47 років. Колишній очільник Управління фізкультури і спорту Полтавської ОДА. Брав участь у Революції Гідності. На місцевих виборах 2020 балотувався до Полтавської обласної та міської рад
Микола Троян
65 років. Кременчуцький тренер з греко-римської боротьби
Геннадій Кернес
62 роки. Багаторічний мер Харкова. Із коронавірусом боровся три місяці у німецькій клініці "Шаріте".

Був переобраний на посаду на місцевих виборах у 2020. Чиновника проголосили мером без складання присяги
Детальніше
Надія Бабинець
55 років. Піаністка, викладачка Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка. Заслужена працівниця культури й авторка трьох навчальних посібників з концертмейстерства
Детальніше
Світлана Євтушко
Медсестра діагностичного відділення у Ковелі
Інна Рожанчук
Вчителька української мови і літератури гімназії ім Т. Шевченка у Кропивницькому
Наталія Козачинська
Заступниця директора з навчально-виховної роботи дитячого юнацького центру "Перлинка" у Кропивницькому
Валентин Ходукін
81 рік. Колишній тренер футбольного клубу "Карпати". Відпрацював 33 роки в Інституті фізкультури
Соломія Карпа
20 років. Студентка 2 курсу Українського католицького університету, вивчала соціологію.

"Писала, малювала, розробляла авторські подорожі, займалась smm. І чим вона тільки не займалась! І все, за що бралась, було справді успішним… Саме так виглядає ідеальний член команди: з талантом, розумом, цінностями, оптимізмом, вмінням чути, але і власною чіткою позицією і лідерською твердістю там, де це було потрібно"
Детальніше
Володимир Стояновський
70 років. Професор Інституту біології тварин Національної академія аграрних наук.

Батько львівського лікаря-хірурга, а також депутата міської ради Ігоря Стояновського
Ігор Скочиляс
53 роки. Український історик, викладач Українського католицького університету. Автор понад 250 наукових праць, фахівець українсько-польської тематики, ініціатор дослідження складних тем щодо українсько-польського протистояння у роки Другої світової війни, зокрема Волинської трагедії.

Вивчав модерну релігійну культуру і східне християнство в Україні.

Щороку організовував для молоді з усієї України літню школу, присвячену пам'яті митрополита Андрея Шептицького. Був одним із ініціаторів відновлення українських цвинтарів у Польщі
Детальніше
Олександр Аркадін-Школьник
68 років. Відомий харківський режисер і педагог, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри режисури драматичного театру Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Народився 29 лютого, відзначав день народження раз на чотири роки. Жартував, що вийшов на пенсію в 15 років
Детальніше
Дмитро Кудлаєнко
72 роки. Відомий вінницький художник.

Художник декоративно-прикладного мистецтва. Член Національної спілки художників України. Працював у техніках кераміки та дерева, у галузі декоративного панно та станкової скульптури
Григорій Аршинов
59 років. Будівельник, меценат, депутат Острозької міськради.

Пішов з життя за тиждень після місцевих виборів, на яких знову отримав мандат
Детальніше
Ольга Грабар
39 років. Викладачка, науковиця, дружина, мама 11-річного хлопчика.

За день до смерті, перебуваючи в ковідній реанімації, заявляла про кількаразове відключення кисню і просила міського голову Житомира втрутитись. Керівництво лікарні, міста та МОЗу заперечило будь-який зв'язок між ситуацією з киснем і смертю пацієнтки.

Мріяла видати книжку про фрактальні орнаменти – самоподібні елементи, які будуються за математичними формулами. Ними можна прикрашати одяг, посуд, плитку та багато інших речей. Над книжкою працювала разом з батьком-науковцем, встигла побачити сигнальний примірник
Детальніше
Галина-Марія Луцишин
65 років. Дружина священника, мама, бабуся.

Любила Україну. Приїжджала до Львова на ланцюги єдності та Євромайдан. Її дядьки воювали в УПА, маму та бабусю висилали в Сибір. Любила збирати всю родину за великим столом на подвір'ї.

Померла на 41-й день народження свого сина. У ніч після її похорону старший онук Марко – перший військовий у родині – поїхав на фронт. Мріяла дочекатись Марка з війни та побачити його весілля. Дуже пишалася ним і дуже за нього боялася.

"Усе життя вона була дуже правильною, життєрадісною, зразковою для всіх дружиною священника. Їмость – у нас це так на Галичині називають", – розповідає донька.
Детальніше
Тетяна Неліна
69 років. Протягом 27 років незмінно очолювала Фастівський державний краєзнавчий музей.

Почесна громадянка міста Фастова, ветеран праці, член Правління Національної Спілки краєзнавців України.

Померла через два дні після похорону чоловіка, якого також забрав коронавірус
Детальніше
Олександр Білевщук
55 років. Лікар-нейрохірург Обласної лікарні інтенсивного лікування м Маріуполя.

Дев'ять років працював лікарем-нейрохірургом в Лівії. У 2013 році повернувся в рідне місто Маріуполь лікарем-нейрохірургом нейрохірургічного відділення. У 2014 році став завідувачем відділення
Детальніше
Микола Гайдар
Батько художника Андрія Гайдара
Олександра Тарасова
Волонтерка, оперна співачка.

Понад 20 років пропрацювала в оперному театрі, під час подій Євромайдану стала також адміністратором спільнот цього руху в соцмережах.

З квітня 2015 року до березня 2018 очолювала Управління у справах ветеранів війни та учасників АТО Міністерства соціальної політики.

У 2014 році стала виконавчим директором Фонду допомоги армії "Крила фенікса", з якого перейшла на посаду голови правління фонду "Повернись живим"
Детальніше
Олександр Артемов
Завідувач інфекційної реанімації спочатку в Олександрівській лікарні, потім ㅡ в 9 лікарні, останні роки ㅡ 5 лікарня міста Києва.

Кілька місяців боровся з коронавірусом. 60 днів перебував в реанімації
Валерій Домбик
58 років. Генеральний директор ㅡ головний лікар КНП "Збаразький центр первинної медико-санітарної допомоги" на Тернопільщині
Олександр Дзиговський
67 років. Український археолог, професор, доктор історичних наук. Член Європейської асоціації археологів.

Написав багато наукових робіт, а свою дисертацію присвятив сарматам Північно-Західного Причорномор'я та Карпато-Дніпровського регіону. Більше 20 років він перебував у Європейській асоціації археологів
Анатолій Мокроусов
77 років. Політичний, державний та громадський діяч, народний депутат трьох скликань. Нагороджений Орденом "За заслуги" ІІ і ІІІ ступенів
Володимир Гаразд
54 роки. Український громадсько-політичний діяч, у 2006—2020 рр. голова міста Долина, Івано-Франківська область, голова Долинської об'єднаної територіальної громади, президент асоціації "Енергоефективні міста України" у 2007—2019 рр
Олег Олексієвець
Сімейний лікар у селищі Великі Бірки на Тернопільщині
Анатолій Коцюрба
Екс-очільник Черкаської обласної прокуратури. 33 роки пропрацював в органах прокуратури. Заслужений юрист України.

Генерал-лейтенант прокуратури, державний радник юстиції 2 класу. Майже 18 років був головою Спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури Черкаської області.

Нагороджений нагрудним знаком "Почесний працівник прокуратури"
Лариса Будис
Лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії № 2 нейросудинного центру Обласної лікарні інтенсивного лікування м.Маріуполь
Ігор Ніжніковський
Акушер-гінеколог вищої категорії, працював в Маріупольському міському пологовому будинку
Віктор Русанов
62 роки. Лікар ортопед-травматолог травматологічного відділення міської лікарні №1 м Маріуполя
Микола Тищенко
ЛОР міськлікарні № 9 м Маріуполя. У цьому лікувальному закладі він встиг пропрацювати кілька місяців. Раніше він обстежив призовників у військовому комісаріаті, а ще раніше працював в Лівобережній лікарні.

Чоловік помер буквально через кілька годин після госпіталізації
Ірина Колодинська
57 років. Лікарка екстреної медичної допомоги м Маріуполя.

"Вона доводила кожен виклик до кінця: ніколи не виїжджала від хворого, не переконавшись, що його стан стабільний, поки не розтлумачить всі питання - які препарати і скільки разів приймати"
Детальніше
Валентина Шестопалова
Лікарка-пенсіонерка. Невропатолог вищої категорії консультативної поліклініки м Маріуполя
Володимир Черняк
79 років. Політик, доктор економічних наук, один із засновників Народного Руху України.

Був народним депутатом України III, IV скликань з 1998 по 2006 роки
Софія Барчук
58 років. Завідувач відділення, лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії Вінницької центральної районної клінічної лікарні.

"Софія Іванівна сама впродовж п'яти місяців вела хворих на коронавірус і тих, хто мав підозру, у неврологічному відділенні. Мабуть, серед них інфікувалася. Невдовзі буде проведена службова перевірка згідно з інструкціями. У неї не було супутніх хвороб. Хворіла три тижні, останніх півтора тижні до смерті була на ШВЛ-апараті. Софія Барчук була прекрасною людиною, її усі любили та поважали"
Детальніше
Віталій Лисиця
52 роки. Головний лікар Тульчинської центральної районної лікарні у Вінницькій області
Лілія Заворотна
Вчителька історії Вінницької школи №10
Детальніше
Олександр Сухомовський
75 років. Директор школи-ліцею № 7 у Вінниці.

Отримав звання "Заслужений працівник освіти України" (2006), нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України "Василь Сухомлинський" (2006) і медаллю Польського Сейму та Грамотою консула Польщі за популяризацію польської мови та культури
Детальніше
Анатолій Ганькевич
67 років. Завідувач відділення гінекології з малоінвазивними операціями КНП "Вінницька міська клінічна лікарня "Центр матері та дитини".

В далекому 1990 році був відряджений до Анголи, де очолював протягом трьох років медичну місію Радянського Союзу. Досконало вивчив португальську мову, надаючи медичну допомогу, в тому числі і під час бойових дій, за що отримав статус учасника бойових дій.

В 1996 році уже представляючи Україну, працював за контрактом в Лівії, де освоїв арабську мову.

Загалом лікарський стаж складає 40 років, з них – 24 роки на посаді завідуючого відділенням гінекології
Детальніше
Людмила Скрипник
59 років. Лікарка-неонатолог Вінницького міського клінічного пологового будинку №2. Лікаркою пропрацювала 34 роки.

"Мама була лікарем "старої закалки", не просто пам'ятала клятву Гіппократа, а жила відповідно до цієї клятви. Все життя, до останнього, надавала медичну допомогу не лише своїм маленьким пацієнтам, а і сусідам: ставила їм крапельниці, робила уколи.

Свою роботу педіатра-неонатолога мама обожнювала. У себе в пологовому вона пам'ятала імена усіх своїх крихітних підопічних, сприймала як особисте горе, коли не вдавалось комусь з них врятувати життя"

Детальніше
Олексій Іродов
49 років. Священник Української православної церкви Московського патріархату.

Був настоятелем храму святого священномученика Володимира митрополита Київського у місті Вінниця
Детальніше
Юрій Світлак
40 років. Депутат, секретар Жмеринської міської ради. Планував балотуватися на посаду голови Жмеринської ОТГ
Детальніше
Геннадій Рубченко
65 років. Колишній редактор газети «Поиск» (Краматорськ), автор корпоративної культури Новокраматорського машинобудівного заводу. Брав активну участь у політичному житті Краматорська
Детальніше
Василь Пісний
58 років. Генерал-лейтенант міліції, генерал-лейтенант, начальник УМВС України у Львівській області (2008-2010), начальник Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України (2014-2015), заступник начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України (2015-2019)
Детальніше
Будь ласка, не втомлюйтеся носити маску, ретельно мити руки та зберігати соціальну дистанцію. Ви чули про це вже сотні разів, але ми вас попросимо про це ще раз.

Подякуйте медичним працівникам, які щоденно рятують людей ціною свого здоров'я і, на жаль, часом ціною життя. І з родинами яких потім судиться Фонд соціального страхування, щоб не виплачувати компенсації.

Обійміть тих, хто поряд, і зателефонуйте тим, які на відстані.

1255
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор