Верховна Рада підтримала звернення до президента Володимира Зеленського щодо присвоєння українській журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України. За це проголосували 246 нардепів.
Про це пише видання “Суспільне. Новини”.
Вікторія Рощина працювала на фронті від початку відкритого вторгнення — спочатку на Hromadske, пізніше публікувалася в “Українській правді” та “Радіо Свобода”. Також журналістка співпрацювала з “Українським радіо”, “UA: Першим” та “Цензор.нет”.
3 серпня 2023 року стало відомо, що Вікторія Рощина зникла на тимчасово окупованих територіях. Лише у травні 2024-го Росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні.
Про смерть Вікторії повідомили 10 жовтня 2024 року. Першим про загибель дізнався її батько Володимир від російських посадовців, а пізніше інформацію підтвердила українська сторона.
Медійна ініціатива за права людини заявляла, що Вікторію Рощину утримували щонайменше у двох тюрмах: виправній колонії №77 у Бердянську та СІЗО №2 у Таганрозі, що у Росії. Зі слів медійників, останнє відоме як “одне з найбільш жорстоких місць утримання для українців на території окупантів”.
Крім того, представник ГУР Андрій Юсов у коментарі “Суспільному” зазначав, що Вікторія Рощина була у списках на обмін та “найближчим часом” мала повернутися додому.
Водночас у розслідуванні Forbidden Stories йшлося про те, що тіло Вікторії нібито повернули без деяких внутрішніх органів. Синець на шиї свідчить про можливий перелом під’язикової кістки — рідкісний перелом, який зазвичай пов’язаний із задушенням, каже близьке до офіційного розслідування джерело видання.
Українські слідчі поки що утримуються від оцінки причини смерті. Росіяни повідомили сім’ю журналістки Рощиної, що та померла 19 вересня 2024 року.
11 жовтня в Офісі генпрокурора повідомили, що після отримання інформації про загибель української журналістки Рощиної в Росії, справу про її зникнення перекваліфікували. Тепер розслідують як воєнний злочин, пов’язаний з умисним вбивством.
Нагадаємо, 16-річному Степану Чубенку з Краматорська хочуть посмертно надати звання Героя України. Юнак організував марш підтримки Євромайдану в лютому 2014-го в охопленому проросійськими виступами регіоні. Згодом поїхав до Києва, аби доєднатися до складу одного з добровольчих батальйонів. У липні того ж року Чубенко повертаючись зі столиці, опинився в окупованому Донецьку та зник. Згодом його матір дізналася, що сина катували та розстріляли бойовики т.з “ДНР”.