Майже вдвічі зросла сума боргу за опалення у Донецькій області. Наразі вона сягає 1,87 мільярда гривень. Журналісти Вільного радіо проаналізували, як швидко зростає борг за опалення та якими темпами його сплачують жителі області.
Про це на запитання Вільного радіо відповів очільник Донецької області Павло Кириленко під час брифінгу.
Станом на перше липня 2023 року жителі Донецької області, які користуються централізованим опаленням, заборгували за опалення 1,87 мільярда гривень. Це дані за період до та після повномасштабного вторгнення.
Майже половина боргу накопичилася вже після початку повномасштабного вторгнення.
“Слід додати, що за опалювальний період 2022-2023 років приріст заборгованості за надані послуги з постачання теплової енергії склав 876,5 млн грн”, — уточнює Павло Кириленко.
Якщо врахувати тільки опалювальний період, який зазвичай триває з жовтня по квітень, то кожного місяця, коли в оселях є тепло, борг приростає на 125,2 мільйона гривень.
За даними посадовців, платіжки за централізоване опалення зараз сплачують 49,4% населення Донеччини.
Єдиним періодом, коли заборгованість зменшується, є міжопалювальний період — жителі області частково сплачують свої борги, коли немає основних квитанцій за опалення.
“Так, за період з 01.05.2023 по 30.06.2023 дебіторська заборгованість зменшилася на 52,3 млн грн, що явно недостатньо для ведення господарської діяльності підприємств теплопостачання”, — підсумовує очільник Донеччини.
52,3 млн грн боргів, які погасили жителі регіону за два місяці, становлять лише 5,9% від загального боргу користувачів централізованого опалення.
Без урахування майбутніх опалювальних сезонів такими темпами загальну суму боргу жителі Донеччини будуть сплачувати майже 6 років.
Нагадаємо, в опалювальний сезон 2023-2024 років щонайменше у десяти громадах Донеччини через бойові дії та перебиті системи не буде опалення. Аби місцеві пережили зиму, їх забезпечать “буржуйками” та дровами. У решті міст та сіл, які дещо віддалені від лінії фронту, тепло планують подавати. Для цього вже готують житлові будинки та лікарні.