Підтримати
Засуджений та представник Донецької обласної прокуратури. Фото: Донецька обласна прокуратура

Амур-Нижньодніпровський районний суд у Дніпрі засудив до семи років позбавлення волі жителя Добропілля, який намагався заробити три тисячі доларів США, допомігши іншому українцю нелегально перетнути кордон.

 

Про засудження фігуранта справи повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури. Подробиці щодо справи журналісти Вільного Радіо знайшли у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так, засуджений житель Добропілля 10 грудня 2024 року під час телефонної розмови з іншим чоловіком (далі у тексті — “клієнт”) за власною ініціативою запропонував йому допомогу у нелегальному перетині кордону між Україною та Румунією. Свої послуги засуджений оцінив у три тисячі доларів США (понад 123 тис. грн) та пояснив, що завдяки своїм зв’язкам та іншим можливостям зможе гарантувати безперешкодний перетин кордону.

“Клієнт” на цю пропозицію погодився, однак одразу звернувся до поліції та написав заяву на засудженого.

Згідно з планом фігуранта справи, він зі своїми знайомими мав за гроші допомогти “клієнтові” дістатися до Івано-Франківської області, звідки останнього ближче до кордону повинен був переправити знайомий засудженого. Далі “клієнт” мав сплатити основну частину суми фігурантові справи, після чого той надіслав би йому карту місцевості з маршрутом пішого шляху через український кордон.

Під час пішого переходу засуджений житель Добропілля пропонував допомагати “клієнтові” консультаціями телефоном. Окрім цього, чоловік давав поради щодо виживання у лісі (зокрема стосовно поведінки з дикими тваринами) та спілкування з румунськими прикордонниками.

11 січня фігурант справи отримав частину суми — 19 600 гривень. За ці гроші він мав організувати трансфер “клієнта” від залізничного вокзалу Івано-Франківська до села Зелене. 18 січня — ще 980 гривень, аби купити “клієнтові” два квитки на потяг (Павлоград — Яремче з однією пересадкою у Дніпрі). Пізніше дата виїзду змінилася, тому довелося купувати інші квитки. Остаточною датою виїзду засуджений встановив 27 січня.

У той день він зустрівся з “клієнтом” та пояснив йому, що з Добропілля до Павлограда його доставлять родичі засудженого, далі — потягами до Коломиї, де чоловіка підбере знайомий фігуранта справи та доставить до точки старту пішого маршруту до Румунії. Під час зустрічі засуджений також передав карту. Пізніше цієї ж доби, близько 17:00, фігурант справи отримав 100 тис. грн від людини, яка діяла під контролем правоохоронців. Уже за пів години засудженого затримали.

Організатором схеми виявився одружений та (офіційно) безробітний житель Добропілля, який має середню освіту та раніше не мав судимостей.

25 березня він уклав угоду зі слідством: повністю визнав свою провину й покаявся, за що отримав мінімальний можливий термін ув’язнення за своєю статтею — сім років. Окрім цього, йому на два роки заборонили обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських повноважень на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності. Також у чоловіка конфіскували майно, зокрема його смартфон Xiaomi Redmi Note 11.

Засуджений досі має можливість оскаржити вирок: це можна зробити протягом 30 днів після 26 березня, коли суд ухвалив рішення.

Нагадаємо, директора одного з благодійних фондів та військовослужбовця підозрюють в організації схеми переправлення ухилянтів за межі України. Вони буцімто брали гроші та вивозили військовозобов’язаних чоловіків під виглядом волонтерів. 


Завантажити ще...