Підтримати
Разрушенная дамба Карловского водохранилища
Зруйнована дамба Карлівського водосховища. Скриншот відео: Telegram/Офіс Президента

На Карлівському водосховищі тривають ремонтні роботи зруйнованої греблі. 10 липня почалась тестова робота насосів. Посадовці обіцяють, що жителі Покровська та Мирнограда почнуть з водосховища отримувати питну воду у своїх кранах в середині липня. В якому стані зараз Карлівське водосховище після обстрілів росіян у травні?

 

Про відновлювальні роботи розповів заступник очільника Офісу президента України Олексій Кулеба.

“Під постійними обстрілами й Донеччина, через що у травні була зруйнована дамба Карлівського водосховища. Станом на зараз (10 липня, — ред.) вдалося відновити централізоване водопостачання двом містам — Покровську та Мирнограду. Проте вода технічна та подається поки що за графіком”, — нагадує Олексій Кулеба.

Місцеві у Покровську та Мирнограді вже майже два місяці викручують без питної води у своїх кранах. Втім посадовці обіцяють, що незабаром ситуація з водою покращиться.

“Попри все, тривають відновлювальні роботи. Сьогодні (10 липня, — ред.) запускаємо пробне включення насосу та закачуємо воду у систему. Паралельно триває ремонт греблі. Води буде більше! Відновити повноцінне водопостачання з Карлівського водосховища планується до середини липня”, — обіцяє Олексій Кулеба.

Як росіяни зруйнували Карлівське водосховище

25 травня 2023 року окупанти поцілили у греблю Карлівського водосховища. Через це була загроза підтоплення селищ Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2.

З зони підтоплення евакуювали 26 мешканців села Галицинівка. Тоді критична інфраструктура не постраждала.

26 травня рівень води після прориву греблі Карлівського водосховища почав спадати. З того моменту ситуація стала стабілізуватися.

Після руйнування дамби Карлівського водосховища, фільтрувальна станція не могла повноцінно працювати через низький рівень води. В кінці травня, аби забезпечити область водою, стали використовувати свердловини та очищенні шахтні води, які можна використовувати для технічних потреб.


Завантажити ще...