Підтримати
Притулок в Мирнограді
Світлана Остапкова у прифронтовому притулку в Мирнограді. Фото: Instagram/sv.ostapkova_priut

Для евакуації тварин з Мирнограду до безпечного місця потрібно 2,5 мільйона гривень, але поки що вдалося зібрати лише 700 тисяч. Власниця “Прифронтового притулку для тварин у м. Мирноград” Світлана Остапкова розповідає, що нове місце знайшли, але умови там значно гірші, ніж у притулку на Донеччині. 

Ми поспілкувалися з жінкою, щоб дізнатися більше про ситуацію з евакуацією тварин.

 

“Давай зі мною маленька, що ви тут мої гарнесенькі, мої хороші. Зараз будемо їхати”, чути під час евакуації тварин з прифронтового Мирнограду. Притулок Світлани Остапкової зараз вимушений переїздити на нове місце через наближення лінії фронту та постійні обстріли. З кожним днем вивозити тварин все складніше, як і знайти для них будинок на безпечній території. Частину тварин вже відправили на перетримку до Вінничини, а інших — в Камянське. Попри прискорену евакуацію, в Мирнограді досі залишаються собаки, зокрема ті, за якими має бути постійний догляд.

Притулок в Мирнограді
Тварини у прифронтовому притулку в Мирнограді. Скріншот з відео: Instagram/sv.ostapkova_priut

Все почалося з однієї собаки, а з часом перетворилось в притулок: як створювався осередок допомоги тваринам 

Історія притулку Світлани Остапкової з Мирнограда почалася з її особистої любові до собак і бажання допомагати безпритульним тваринам.

“Почалося все ще з дитинства, коли батьки дозволили завести тварину. І з того часу у мене завжди було багато собак”, — розповідає Світлана. 

Спочатку жінка волонтерила в міському притулку, а вже у 2018 році вирішила створити власний притулок для тварин у Мирнограді. 

“Одна з’явилася, друга, третя, п’ята, десята, а в якийсь момент вже майже сорок, то треба було щось вирішувати”, — розповідає Світлана й додає, що тоді довелося продати свій магазин, аби придбати будинок, в якому вона й організувала притулок.

Понад 300 собак, 50 котів та свиню Свєтку треба було евакуювати, вивезли поки не всіх

На сьогодні у притулку Світлани знаходиться менше сотні собак й ця цифра продовжує зменшуватись, адже тварини роз’їжджаються по різним місцям. Усі собаки, яких приймає жінка, — з інвалідністю, хворі та вивезені з зони бойових дій тварини.

“Найбільша кількість тварин, яка була в мене в притулку, — це близько 310 собак, хоча кількість постійно змінюється, адже деяких тварин все-таки вдається прилаштувати”, — ділиться Світлана.

Окрім собак, у притулку мешкає приблизно 60 котів, яких Світлана ще два роки тому перевезла до Петропавлівки, а також свиня Свєтка. 

З усіма тваринами власниці притулку допомагають троє людей. 

“Нічний сторож залишився, адже собак ніхто не може залишати навіть на десять хвилин. У мене є помічниця Лариса, і ще окремо у нас є кошача мама”, — зазначає Світлана.

Зараз осередок для тварин переповнений, і нових собак чи котів не приймають, бо потрібно ще встигнути вивезти усіх. Та прохання про це не припиняються. Навіть під час нашої розмови Світлані зателефонували декілька разів з невідомих номерів з проханням забрати тварин.

Притулок в Мирнограді
Тварини у прифронтовому притулку в Мирнограді. Фото: Instagram/sv.ostapkova_priut

“Останнім часом до мене потрапляють переважно собаки військових, які зазнали травм на фронті”, — ділиться жінка.

Ветеринара в притулку немає, а всі лікувальні процедури проводять в клініках. Світлана розповідає, що всіх тварин відвозять для операцій та інших медичних процедур в клініки в Мирнограді і Покровську. Принаймні наразі. Дечому навчились самі, але цього недостатньо.

Майже 30 собак потребують постійного догляду через хворобу

Особливої турботи потребують 29 собак, які через пошкоджений хребет не можуть самостійно пересуватися і повзають на передніх лапках. 

“Ці тварини потребують регулярного догляду, оскільки не здатні самостійно справлятися з фізіологічними потребами. Вони не можуть випорожнитись самі, їм потрібно допомагати”, — пояснює Світлана. 

Щоденне ручне видавлювання сечі необхідне, щоб уникнути серйозних ускладнень, серед яких пошкодження нирок або сечового міхура. Боряться і за те, щоб уникнути пролежнів через обмежену рухливість.

Зібрали тільки 700 тисяч для купівлі приміщення на Черкащині

Процес евакуації тварин з притулку в Мирнограді розпочався приблизно місяць тому, коли Світлана зрозуміла, що ситуація не покращиться. Зізнається, знайти нове місце було набагато складніше, ніж вона очікувала. Наприклад, багато оголошень про нерухомість були неправдивими, і коли вона приїздила, то виявлялося, що там є сусіди.

Жінці все ж вдалося підшукати місце в Черкаській області, де тільки за приміщення та територію просять 2,5 млн гривень. З цієї суми вдалося зібрали лише 700 тисяч.

“Черкаська область, як виявилося, найдорожча. До того ж потрібно хоча б 70 соток землі, щоб собаки могли гуляти і бігати”, — розповідає Світлана. Й додає, що ця сума включає лише купівлю приміщення та території без необхідного обладнання. Все інше, а це вольєри, комунікації і огорожу, потрібно буде робити додатково.  

Притулок в Мирнограді
Тварини у прифронтовому притулку в Мирнограді. Фото: Instagram/sv.ostapkova_priut

“Місце ми знайшли, але умови там в триста разів гірші, ніж у нашому притулку. Але це обов’язкова міра, бо потрібно кудись виїжджати”, — каже Світлана. 

Наприклад, у неї в притулку є гарний кошачий будинок з плиткою і теплою підлогою. Натомість тварини наразі матимуть ангар. 

Частину тварин вже евакуювали з Мирнограду. Зокрема, жінка з Вінниці взяла на перетримку 51 собаку, а інші тварини відправляються в Кам’янське, де в промзоні знайшли місце з ангаром і частиною двору. 

У вівторок, 20 серпня, з притулку вивезли ще приблизно 80 собак. Та є ще ті, які залишаються і перестороги, що деякі тварини можуть додатись — багато людей, які евакуюються, не хочуть брати тварин з собою. 

“Це створює величезний тиск на притулки, оскільки тварин просто залишають, не маючи можливості знайти для них нові домівки. Адже можна пошукати інші місця, в інших регіонах”, — каже жінка.

Допомогти прифронтовому хабу для тварин можна фінансово за цими реквізитами:

  •  PayPal: [email protected];
  •  ПриватБанк: 5168 7554 3391 5689; 
  •  МоноБанк: 5375 4141 2368 2220. 

Усі отримані кошти обіцяють спрямувати на купівлю нового приміщення на Черкащині.

Раніше ми розповідали, що у Мирнограді не працюватиме пошта.


Завантажити ще...