Підтримати
САУ "Богдана". Фото: Вікіпедія

Збройні сили України вже отримали партію з 18 українських артилерійських установок “Богдана”. Їхнє виробництво профінансувала Данія.

 

Про це йшлося на форумі Ялтинської європейської стратегії. 

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен відвідав Україну в березні 2024 року. Тоді основним запитом було збільшення виробництва зброї — ракет, дронів та артилерії.

“Це була перша угода, яку ми уклали. У липні ми подали замовлення (українським виробникам — ред.) на виробництво 18 артилерійських систем “Богдана”, а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам”, — сказав посадовець. 

За словами Пульсена, в Україні виробляти зброю набагато дешевше, ніж виготовляти або купувати її на Заході. А ще дешевше підтримувати її працездатність. Тому, з огляду на цей фактор, Данія закликає європейські країни фінансувати виробництво зброї на території України.

Водночас колишній міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін зазначив, що кожне українське оборонне підприємство може виготовляти більше зброї. Втім, для цього потрібне достатнє фінансування.

Що відомо про САУ “Богдана”

Самохідна артилерійська установка “Богдана” — військова техніка з калібром гармати 155 мм, який відповідає стандартам НАТО. Її екіпаж складається з п’яти людей, а установка розвиває швидкість 80 км/год та стріляє на максимальну дальність на 60 км.

Виробництво САУ почалося ще у 2015 році на Краматорському заводі важкого верстатобудування. Спочатку її будували на базі КрАЗ, а втім, серійне виробництво гаубиці відбувалося на шасі білоруського МАЗу та чеської Tatra.

У 2023 році установку офіційно взяли на озброєння ЗСУ.

Нагадаємо, уряд Швеції анонсував 17-й пакет військової допомоги Україні розміром 4,6 млрд шведських крон — близько 400 мільйонів євро. Нова підтримка включатиме, зокрема, зенітно-ракетні комплекси, бойові катери та запчастини.


Завантажити ще...