Підтримайте Вільне Радіо
Українські захисники показали, як б’ють ударними дронами всередині труб каналу на Краматорському напрямку. Це рештки колишнього “Сіверського Дінця-Донбасу” в районі Часового Яру.
Таке зняте з FPV-дрона відео опублікували 16 липня пресслужба 5-ї окремої штурмової Київської бригади.
“Піхота в трубах – більше не піхота. На Краматорському напрямку є місця, куди противник постійно лізе – труби, дренажні колектори, лісосмуги. Думає, що там безпечно. Але наші оператори працюють чітко й системно.
Чергове знищення піхоти в трубах – контрольний мінус у складі російського підрозділу. Не ховайтесь. Все одно знайдемо”, — пишуть представники цього підрозділу.
Захисники зафільмували, як безпілотник через отвір в стінці влітає всередину труби надвеликого діаметра, яка лежить на земній поверхні. На відео це місце помітили як “укриття [російської] піхоти”.
Дрон починає рухатись вздовж труби, наштовхується на перепону та скидає вибухівки. Тим часом другий безпілотник з висоти фіксує на камеру вибух.
Слідом військові публікують ще декілька аналогічних відео скидів вибухівки у подібній локації — з тими самими трубами. На стінах конструкції можна помітити численні мінно-вибухові розриви металу.
За даними начальника Часовоярської МВА Сергія Чауса, на цих кадрах — те, що залишилося від труб водного каналу “Сіверський Донець-Донбас”.
“Так, це канал “Сіверський Донець-Донбас”, район траси Бахмут-Костянтинівка. Часів Яр зовсім поруч. Наші хлопці добре вчать орків (російських окупантів, — ред.) де їх місце”, — розповів Вільному радіо посадовець.
Начальник гуманітарної місії “Проліска” у Донецькій області та за сумісництвом мешканець Часового Яру Євген Ткачов уточнив, що це ділянка каналу в бік селища Калинове.
“Нічого дивного, що канал так виглядає, тому що кілька місяців це була лінія фронту. Там росіяни ховались. 24 бригада казала, що росіяни туди з Часів Яру поранених стягували, типу як “пункт сортування”, і потім вночі підключали РЕБи та на Бахмут вивозили”, — каже Ткачов.
За його словами, ці труби припинили наповнювати водою понад 2,5 роки тому.
“Він, мабуть, з 2023-го вже сухий або наприкінці 2022-го”, — каже часовоярець.
Також один з колишніх співробітників підприємства водопостачання Бахмутського району на правах анонімності розповів Вільному Радіо, що водогін припинив перекачувати воду у 2022 році.
“Цей водогін перебили ще коли я у Бахмутському районі був, у 2022-му році, і тоді Канал припинив наповнюватись”, — каже співрозмовник.
Нагадаємо, у січні 2025-го російські війська підірвали труби каналу “Сіверський Донець — Донбас” у кількох місцях поблизу Часового Яру. Окупанти спробували проїздити до міста бронетехнікою.