Бахмут в августе 2023 года
Фото: з відкритих джерел

Українські захисники поступово зайняли найважливіші позиції на північному фланзі Бахмута. Військові кажуть, що звільнили деякі логістичні шляхи, зайняли стратегічні висоти та прострілюють ланцюжки забезпечення загарбників. Проте не всюди контрнаступ на флангах міста Бахмут йде так успішно. Розповідаємо останні дані з Бахмутського напрямку.

 

Про бої навколо Бахмута розповів командир 3-го батальйону бригади наступу “Рубіж” Нацгвардії України Петро Кузик в ефірі Радіо Донбас Реалії.

Станом на початок серпня 2023 року ЗСУ продовжують важке просування на флангах Бахмута. Найбільше території вдалося звільнити на південному фланзі міста у селах Кліщіївка, Андріївка та Курдюмівка.

“Динаміка велика, постійно намагаємося займати нові позиції, ворог постійно пробує контратакувати. По цих населених пунктах (Кліщіївка та Андріївка — ред.), в принципі, хороша ситуація, підрозділи Збройних сил там потрошку-потрошку просуваються вперед, причому уже ключові позиції, я так розумію, за нашими військами. Йдеться про просування вперед і створення певного такого плацдарму”, — пояснює Петро Кузик.

За даними активістів з Deepstatemap, південний фланг загарбників, який найманці з ПВК “Вагнер” захоплювали з грудня 2022 по лютий 2023 року, припинив своє існування.

Ситуація на південному фланзі Бахмута 4 серпня 2023 року
Ситуація на південному фланзі Бахмута 4 серпня 2023 року. Скриншот мапи: deepstatemap.live

“Певні логістичні шляхи зайняті, стратегічні висоти, і прострілюються певні логістичні ланцюжки. Певна частина території там потрапляє під вогневий вплив. Навіть під вогневий контроль”, — каже Петро Кузик.

Цього ж дня командувач Сухопутних військ ЗСУ відзначив успіхи українських бійців на Горлівському напрямку. Зазначимо, південний фланг Бахмута переходить у Горлівський напрямок, тож йдеться про успіхи  у наближеному або тому ж регіоні.

“На Горлівському напрямку характерний рельєф та контроль над панівними висотами значно впливають на ситуацію на полі бою. Не дати ворогу отримати перевагу на цій ділянці — задача воїнів Королівської бригади, які впевнено її виконують”,написав Олександр Сирський.

Села на південному фланзі Бахмута поки звільнити не вдається

Проте самі населені пункти поки не вдається звільнити через велику кількість резервів, які загарбники стягують під Бахмут, щоб сповільнити просування ЗСУ.

“Тривають важкі бої як на північному фланзі від Бахмута, так і в Кліщіївці, біля Андріївки та Курдюмівки. Ворог вводить в бій значні резерви і намагається за будь-яку ціну утримати той район. Дуже важкою ситуацію описують фронтовики”, — написали 4 серпня активісти Deepstatemap.

Окупанти використовують резерви, аби не дати просунутись ЗСУ

Це підтверджує й командир 3-го батальйону бригади наступу “Рубіж” НГУ.

“Я спілкувався з полоненим після їхніх штурмів, [ЗСУ] спалили десяток танків, і я питаю [у полоненого росіянина], на короткій ділянці скільки у вас танків лишилося? Той каже: лишилося небагато, але нам пообіцяли через декілька днів ще 14 танків передати. Тобто для окупанта це і тактично, і політично дуже важлива ділянка, тому боротьба буде запекла”, — розповідає Петро Кузик.

За його словами на півдні Бахмута постійно змінюють підрозділи росіян, бо ті зазнають втрат.

“Починали вони дірки затикати “Шторм Z”(колишні ув’язнені, — ред.), потім десантників кинули, зараз десантників змінюють теж кадрові підрозділи. Постійно привозять, бо “Шторм Z” використовують для перших “м’ясних штурмів”, вони їх постійно поповнюють”, — додає командир 3-го батальйону бригади наступу “Рубіж” НГУ.

На північному фланзі Бахмута ЗСУ стали в оборону

На противагу успіхів ЗСУ на південному флангу є припинення руху на північному флангу Бахмута, зазначають в Міноборони.  

“На південному фланзі наші війська поступово, крізь щільний артилерійський вогонь та мінування, але продовжують рух вперед.  На північному фланзі ворог атакує — ми відбиваємо атаки. Тут так само ворог хоче повернути втрачені позиції”,написала 4 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Нагадаємо, востаннє представники ЗСУ розповідали про просування звільнення території навколо Бахмута 31 липня. Тоді ЗСУ відкинули окупантів ще на 2 квадратні кілометри. Загалом, з початку наступу на Бахмутському напрямку вдалося звільнити від загарбників 37 квадратних кілометрів.

У червні 2023 року російські пропагандисти побували у Бахмуті та зафільмували злочини окупантів у місті. Ми аналізували, яким був центр міста місяць тому. На кадри потрапили також знищений залізничний вокзал, пошкоджені атракціони у центральному парку, Храм Усіх Святих, житлові будинки, гуртожитки та пам’ятники.

Додатково показали, як змінився західний район міста, який до відкритого вторгнення був найбільш густонаселеним. Саме тут точилися найзапекліші бої з російськими загарбниками, які перетворили район на суцільну руїну.


Завантажити ще...