Підтримати
9 грудня у Парижі проходить зустріч "нормандської червірки", чого очікує Україна
Фото з відкритих джерел

9 грудня в Парижі проходить зустріч “нормандської четвірки” – лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Нормандський формат не задіювали три роки. Тепер голови чотирьох країн мають обговорити ситуацію на Донбасі та дійти згоди з урегулювання збройного конфлікту. Чого очікує від зустрічі український уряд – читайте у матеріалі.

 

Щоб “нормандська зустріч” відбулася, українська сторона виконала всі умови, погоджені на зустрічах радників президентів. Так, зокрема, від України вимагали  погодитися на формулу Штайнмаєра, провести дзеркальне розведення військ у Золотому, Петрівському та у Станиці Луганській, а також відремонтувати в останньому населеному пункті пішохідний міст

Голова української держави покладає на зустріч у “нормандському форматі” великі надії. Він і його команда вбачають у ній важливий крок до припинення війни на сході України.

“Хочеться дійсно припинити вогонь і надати можливість закінчитись цій війні. А також в цьому діалозі дуже важливо не тільки підняти тему, а й вирішити питання з поверненням наших територій”, – заявив Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Крім того, президент висловив сподівання повернутися з “нормандської зустрічі” з розумінням щодо звільнення українських заручників, яких тримають у полоні проросійські бойовики. Він наголосив, що важливим для нього є не лише факт звільнення полонених, а й їхня кількість. Згідно з Мінським протоколом, обмін має проходити у форматі “всіх на всіх”, але остаточні списки поки не узгоджені.

Ще одне питання, яке Зеленський планує з’ясувати впродовж “нормандського саміту” стосується відповідальності за врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

“Якщо припинення вогню – то хто за це несе відповідальність. Не тільки ОБСЄ, для мене це дуже важливо. Якщо ми говоримо про припинення вогню, ми будемо говорити не в Мінському форматі, не на засіданні тристоронньої групи, а будемо дивитися очі в очі з президентом Російської Федерації”, – наголошує президент.

Володимир Зеленський додав, що під час саміту планує провести двосторонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним.

Також на “нормандській зустрічі” лідери держав мають домовитися про етапи та правила наступних розведень військ, а також про контроль над процесом.

Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях має стати ще одним питанням, яке Володимир Зеленський планує порушити на саміті “нормандської четвірки”. За словами помічника президента Андрія Єрмака, для проведення виборів на Донбасі Росія має вивести з тимчасово окупованих територій незаконні збройні формування.

“В кінці цього процесу повинні відбутися місцеві вибори. Ці вибори мають бути тільки за законодавством України. Це неможливо за наявності будь-яких іноземних озброєних угруповань. Це неможливо, якщо ми не контролюємо кордон” – розповів Андрій Єрмак журналістам.

Нагадаємо, раніше радник президента заявляв, що вибори на Донбасі мають відбутися в один день з всеукраїнськими.

Читайте також:


Завантажити ще...