Сьогодні в суді мали вивчати письмові докази та слухати свідка. Але тепер із цим доведеться зачекати ще місяць.
Про це Вільному радіо розповів брат вбитого Сергій Мирошниченко. Слухання справи відбулось у Слов’янському міськрайонному суді, куди прибула потерпіла сторона зі своїм захисником, а також прокурор та деякі активісти. Обвинувачені ж Баришок та Барабаш знаходилися в Бахмутському СІЗО, а їхні захисники та родичі — в Артемівському міськрайонному суді. Тому всі учасники процесу слухали один одного через відеозв’язок, який був досить поганий.
Засідання почалось із затримкою на майже 15 хвилин. Трійка суддів планувала дослідити письмові докази та заслухати ще одного свідка. Але захисниця Барабаша Олена Коломієць за пів години мала брати участь в іншому судовому засіданні. Тому судді вирішили відкласти вивчення письмових доказів на наступне засідання.
Прокурор звернувся до суду з клопотанням продовжити тримання під вартою ще на 2 місяці, яке суд й ухвалив.
“Термін (тримання під вартою — ред) продовжили на 60 діб, а наступне засідання буде 29 липня”, — каже Сергій Мирошниченко.
Захисниця Коломієць зазначила: в цей день вона буде у відпустці, але судді до уваги її заяву не взяли та закрили засідання.
“Суд її вже не хотів вислуховувати. Суддя сказала, що вже призначений час. Ця дата вже була разом з прокуратурою та з усіма домовлена. Тобто, через неї, я сподіваюсь, весь суд переноситись не буде”, — розповідає брат вбитого.
Зазначимо, декілька бахмутян хотіли долучитися до трансляції засідання з Артемівського міськрайонного суду. Їх не пустили.
“Сказали, що це питання (присутності громадськості, ЗМІ — ред) має вирішувати лише Слов’янський міськрайонний суд. Ми аргументували тим, що це відкрите судове засідання. Якщо відкрите, значить будь-хто може прийти. Люди можуть не допускатись лише якщо засідання оголошене закритим окремою ухвалою. А ніяких таких ухвал не було. Вони посилалися на карантин, але розпорядження, яке вони давали, діяло до 24 квітня. Тобто, те, що було в Бахмуті, — це була юрисдикція Словянського міськрайонного суду. І вони (представники Артемівського міськрайонного суду — ред) не могли нас обмежувати в допуску до судового засідання. Чисто технічно, виходить, що це самоуправство”, — пояснює юристка Оксана Болотюк.
Тож активісти викликали поліцію та подали правоохоронцям заяву про перешкоджання їхньому праву бути присутніми на відкритому судовому засіданні.
Нагадаємо, бахмутського активіста Артема Мирошниченка знайшли побитим та непритомним неподалік від свого будинку 29 листопада. Слідство встановило: на нього напали двоє неповнолітніх хлопців — Микола Барабаш та Олександр Баришок. За версією правоохоронців, вони наздогнали чоловіка та сильного його побили. Артем Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку й понад тиждень був у комі, але лікарі не змогли його врятувати.
Обох нападників затримали та відправили в СІЗО без можливості внести заставу. Якщо суд визнає їхню провину, хлопцям загрожує до 10 років тюрми. Справу побиття спочатку розглядали в Артемівському міськрайонному суді. Але через те, що в суді в Бахмуті не вистачило суддів, справу передали до Слов’янського міськрайонного суду.
Читайте також: