11 лікарень на Донеччині стали опорними. Що це означає?


image
Фото: Вільне радіо

15 січня Кабмін затвердив перелік з 211 опорних лікарень в державі. 11 з них знаходяться в Донецькій області.

Кабінет міністрів затвердив в Донецькій області опорні лікарні.  Як повідомляє Open.dn.ua із посиланням на відповідь від кабміну, новий статус отримали:

  • 3 опорних лікарні в Маріуполі (міські лікарні №1 та №4, обласна лікарня інтенсивного лікування)
  • Краматорська міська лікарня №3
  • Костянтинівська, Бахмутська, Волноваська, Добропільська, Покровська, Селидівська та Слов’янська міські клінічні лікарні.

“Основний критерій — це надання допомоги на основі доказової медицини, своєчасність, якість надання допомоги та економічна ефективність; доступність — одна година доїзду. Ось такі основні критерії”  — розповіла Вільному радіо головна лікарка Бахмутської лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова. 

Опорними стали багатопрофільні лікарні, або ті, які можуть бути підвищені до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого чи другого рівня. Вони найкраще технічно оснащені, а ще — їхні лікарі врятували більше пацієнтів. 

Зазначимо, багатопрофільні лікарні — це окремі неприбуткові підприємства, які заробляють в залежності від кількості пацієнтів та наданих послуг. Їм підпорядкована мережа амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. 

“Назва “опорна лікарня” не передбачає збільшення фінансування. Фінансування залежить від обсягу наданих послуг, точніше, від укладених договорів з НСЗУ — тобто види послуг, які ми будемо надавати. Це не за замовчуванням йде, що опорна лікарня отримає більше грошей; це по факту здійсниться, тому що опорна лікарня має багатопрофільну структуру і більше можливостей надання медичних послуг”, — додала Мельникова. 

При цьому заступниця міністерки охорони здоров’я Олена Сімоненко в ефірі Громадського радіо заявила, що по опорним закладам буде програма дообладнання за підтримки президента. Ідеться про дообладнання приймальних відділень опорних закладів. Усього є 12 пунктів ключового обладнання, необхідного для роботи лікарень. Серед них ангіографи, МРТ, ЕКГ, кисневі станції, комп’ютерна томографія та лабораторії, які працюють 24/7.

«Останні три дні ми збираємо інформацію про те, що є у приймальних відділеннях цих лікарень. Упродовж тижня готуємо проєкт, погоджуємо з Міністерством фінансів, Офісом президента і будемо дооснащувати. Станом на сьогодні в Україні понад 2 тисячі лікарень. Ми маємо концентрувати ресурси у тих місцях, які користуються найбільшим попитом», – сказала Сімоненко.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: