12 тис на світильники та 6 тис на принтер: в Бахмуті обрали переможців Бюджету участі


image
Фото з відкритих джерел

Днями комісія відібрала 16 проектів, які профінансують в рамках бюджету участі. Чому громадський проект вирішує проблеми, які мали б фінансувати інші джерела — далі у матеріалі.

 

Так, відповідно до даних з сайту громадського бюджету, гроші отримає ЗОШ №10 на встановлення світлодіодних ламп. І це при тому, що в 2018 році з міського бюджету вже витратили майже 30 тис гривень на купівлю енергоощадних світильників в цю школу.

Пропозицію на Бюджет участі подала директорка навчального закладу Наталія Дроздова. На реалізацію виділили 12 тисяч гривень,хоча спочатку в проекті просили 24 тис грн. За ці гроші мають замінити люмінесцентні світильники, строк експлуатації яких закінчується, на світлодіодні.

Хоча начальник управління освіти Бахмутської міської ради запевняла — нагальної потреби немає.

“З лампочкам і проблем зовсім ніколи не було, тому що ми кожний рік приймали участь у японському проекті. Тоді безкоштовно надають у кожний навчальний заклад надають енергоощадні лампи. Стосовно цього ми маємо інші проблеми — наші плафони для нових ламп застарі, тому не підходять за формою. І ми зосередили свою увагу на тому, щоб змінювати дизайн, і щоб це було безпечно. А за те, що немає ламп, мабуть якийсь проект конкретний, стосовно посилення чогось”, — зазначає освітянка.

Серед інших ідей, які підтримали в рамках проекту, зокрема такі:

  • створення спеціального пункту, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля;
  • відкриття «Академії умілих кравчинь» в мікрорайоні Східному на базі ЗОШ № 10;
  • придбання двох апаратів з лазеротерапії для фізіотерапевтичного відділення  комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»;
  • придбання копіювальної техніки для району “Цветмет”.

Остання пропозиція вкрай дивна — за кошти громадського бюджету придбати хочуть принтер. Доцільність таких витрат аргументували коротко: “для збільшення ефективності роботи з надання послуг населенню комітетом мікрорайону “Цветмет”.

Загальний бюджет — майже 20 тис грн, завдяки проекту профінансують частину — лише до 6 тис грн.

12 тис на світильники та 6 тис на принтер: в Бахмуті обрали переможців Бюджету участі

Як наголосила начальник відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих, нічого незвичайного в тому, що громадський бюджет фінансує такі потреби — немає. Навіть якщо на участь подаються комунальні заклади.

“За програмою бюджету участі відбувається залучення мешканців міста до розподілу коштів місцевого бюджету. Тобто всі маленькі проекти, які не увійшли до програми соціально економічного розвитку, і до таких глобальних питань, а є місцеві маленькі проблеми, оце їх можуть вирішити завдяки такому конкурсу”, — зазначила Світлана Кудрявих.

Переглянути повний перелік проектів можна тут.

Читайте також: В Бахмутській лікарні кілька місяців лежачих хворих несуть пішки на верхні поверхи (Відео).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: