Окрім військових жінок, у полон до окупантів потрапили медпрацівниці — це заборонено Женевськими конвенціями.
За словами міністерки з реінтеграції Ірини Верещук, серед тих, хто потрапив з “Азовсталі” в полон до Росіян — жінки, які служили у полку “Азов”, 36-й бригаді морпіхів, прикордонній службі, представниці інших формувань та медики.
Усього ж у полоні перебувають 33 медпрацівники. Як зазначила Верещук, медики не є комбатантами (це ті, хто безпосередньо бере участь у бойових діях), тож брати їх в полон заборонено Женевською конвенцією.
Деяких полонених з “Азовсталі” окупанти тримали в колонії в Оленівці, яку обстріляли окупанти в ніч на 29 липня. Тоді, за попередніми даними, 40 бійців загинули та 130 дістали поранень.
“Я вважаю, що за те, що сталося в Оленівці, саме США мали б внести Росію до переліку держав-терористів або держав, які фінансують тероризм. Тому що це чистої води терористичний акт”, — каже міністерка.
Нагадаємо, 5 липня Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомляв: вони підтримують контакт із полоненими українськими бійцями з “Азовсталі” та стежить за умовами їхнього утримання. Після того, як стало відомо про загибель захисників “Азовсталі” в Оленівці, Червоний Хрест заявив, що й не гарантував безпеку українським захисникам.
Раніше ми писали про те, що з “Азовсталі” до російського полону потрапили близько двох з половиною тисяч людей. Відомо лише про один обмін, під час якого в Україну повернулися захисники Маріуполя, які залишалися до останнього на заводі, — тоді визволили 144 військовослужбовці, серед них 95 — “азовсталівці”. Серед всіх полонених, яких того разу повернули на батьківщину — лише одна жінка.
Читайте також: