Підтримати
У Бахмутському районі провели конкурс громадських ініціатив
Фото: з відкритих джерел

Районна рада та державна адміністрація провели конкурс проєктів серед місцевих мешканців. Розповідаємо, що вже наступного року з’явиться у місцевих громадах.

 

Переможців конкурсу місцевих ініціатив розвитку територіальних громад оголосили наприкінці жовтня. Взяти участь могли мешканці Бахмутського району, які хочуть змінити свої громади на краще. Їхні заявки оцінювала комісія.

1 місце за рейтингом посів проєкт Валерії Гордієнко з Часів Яра “Сміття за ґрати!”. У місті є лише 15 спеціальних майданчиків для сміття, і ті в поганому стані. Сміття постійно висипається та розлітається поряд, а контейнери смердять. Тож активні містяни взялися боротися з цією проблемою.

У Часів Ярі встановлять 8 сміттєвих контейнерів для роздільного збору сміття

У Часів Ярі встановлять 8 сміттєвих контейнерів для роздільного збору сміття
Фото: Валерія Гордієнко

Тепер 8 контейнерів для сміття огородять решітками та накриють кришками.

“2 з цих 8 майданчиків будуть облаштовані під роздільний збір сміття. Це більше як методи популяризації, щоб населення мало змогу якось прийняти те, що ми маємо збирати роздільно відходи”, — каже авторка проєкту.

У Часів Ярі встановлять 8 сміттєвих контейнерів для роздільного збору сміття
Фото: Валерія Гордієнко

Вона сподівається: так місто стане охайнішим. Проєкт оцінили у 115 тисяч гривень. З них 50 тисяч виділять з районного бюджету, а ще 65 — це співфінансування.

Проєкт з Часів Яра — один з 15 переможців. Причому Бахмутська районна рада спочатку виділила на ідеї мешканців громад загалом пів мільйона гривень. Але їх вистачило для 13 переможців, тож ще 2 підтримали вже позапланово.

“Конкурсна комісія, розглянувши заявки, подивилася на те, що вони дуже такі гуманні. Деякі взяли нас за душу, за серце, коли неможливо відмовити дітям з вадами. Тому ми вирішили виділити гроші на проєкти, які відповідали умовам конкурсу. І 2 проєкти поза 500 тисяч — ми їх теж реалізуємо”, — каже очільниця Бахмутської районної ради Світлана Кіщенко.

Проєкти, які відібрали додатково, —  освітні. Так, коштом районного бюджету облаштують кімнати для дітей з особливими потребами в Бахмуті та Часів Ярі.

“В рамках проєкту передбачається придбати світловий стіл для піскової терапії, розвивальні дошки, це бізіборди, сухий душ, підвісне крісло, гойдалки, балансуючі вісімки й великий набір для мозочкової стимуляції. Загальна кошторисна вартість за проєктом складає від 54 000 до 83 000 гривень”, — каже начальниця відділу економіки Бахмутської РДА Оксана Сабельник.

Члени комісії будуть звертатися до депутатів ради з проханням надати кошти ще на ці 2 проєкти.

Ще один переможець конкурсу, — “SteMentors” — це проєкт для гуртка робототехніки в бахмутському НВК №11.

“В рамках проєкту планується придбати принтер 3D-формату, на якому будуть друкувати різноманітні форми, які можна буде втілювати в життя. Це роботи, це якісь може міста. Вже як діти захочуть моделювати”, — каже Оксана Сабельник.

Друкувати ці фігури будуть вчителі разом із дітьми. Вже планують обмін досвідом з аналогічними краматорськими гуртками.

3 місце в конкурсі посів проєкт “Green room” від 27-го дитячого садочка Бахмута. Бюджет цього проєкту — 20 200 гривень. Половину оплатять батьки вихованців. А другу дадуть з районного бюджету.

“Передбачається обладнання куточків природи в дошкільних групах для дітей. В цих куточках діти будуть знайомитися з природою, з тваринами, пізнавати світ. В рамках проєкту будуть придбані кімнатні рослини, акваріум, акваріумні рибки, клітки для гризунів, самі гризуни, клітки для пташок, пташки, мікроскопи, а також самі куточки природи”, — розповідає начальниця відділу економіки Бахмутської РДА.

Також журі підтримали проєкти облаштування місцевої бібліотеки у Званівці, сучасного медичного кабінету в школі Опитного, альтанки “без обмежень” у Бахмуті, встановлення нових каналізаційних люків у Торецьку, утеплення фельдшерсько-акушерського пункта в Серебрянці  тощо. Повний переліком переможців є на сайті Бахмутської РДА.

Втілювати ці ідеї будуть у 2022 році, щоб комісія встигла укласти договори та провести необхідні закупівлі. Це тільки другий такий конкурс, але, якщо вистачить фінансування, його планують зробити щорічним.

Додамо, в середині вересня схожий конкурс провели в Костянтинівській громаді. Там створять баскетбольно-волейбольний майданчик біля місцевої школи та алею “Art-Music Street”.

Але це був проєкт громадського бюджету. Він відрізняється тим, що переможців обирають мешканці громади онлайн-голосуванням. А в конкурсі, який пройшов у Бахмутській РДА, переможців обирали члени комісії.

Читайте також:


Завантажити ще...