На Донеччині абітурієнти можуть скласти пробне ЗНО
Фото: з відкритих джерел

Усі, хто зареєструвався на пробне ЗНО цього року, складатимуть перший іспит з української мови та літератури завтра, 16 березня. Охочих спробувати свої сили ㅡ 166 тис людей в усіх регіонах України.

 

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. Освітяни зазначають, що участь у тестуванні допоможе його учасникам ознайомитись із процедурою проведення ЗНО, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування, робочого місця, іншими особливостями тестування.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО вже створили інформаційні сторінки, там вказані час і місце проходження тестування. На цих же сторінках вже за тиждень учні побачать свої результати.

Загалом обрати для проходження ЗНО можна чотири предмети з переліку:

  • українську мову і літературу
  • історію України
  • математику
  • біологію
  • географію
  • фізику
  • хімію
  • англійську/іспанську/німецьку/французьку мови.

Реєстрація триває до 25 березня.

Щоб взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні цьогорічним випускникам, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, достатньо бути зарахованим за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна тощо) у загальноосвітньому закладі на території України. Для вступу в такому випадку існує два шляхи:

  • складання ЗНО;
  • вступ через освітні центри “Донбас-Україна” без ЗНО.

Через освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна»  абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до вишів за спрощеною процедурою. Відповідні зміни щодо періоду роботи центрів були внесені до наказів МОН та зареєстровані в Мін’юсті. Для цього треба звернутися в один із навчальних закладів, на базі якого є такий центр, і скласти там вступні іспити. В Бахмуті таких навчальних закладів 2 — Бахмутський медичний коледж і Відокремлений структурний підрозділ УІПА – Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут Української інженерно-педагогічної академії. Загалом в Донецькій і Луганській області їх 20. Повний перелік можна знайти тут.

“За три роки існування цієї спрощеної процедури, через освітні центри “Донбас — Україна” та “Крим — Україна” скористались цією процедурою близько 4300 абітурієнтів з окупованої території”, — розповіла Вільному радіо виконавчий директор ГО Фонд “Відкрита Політика” Ірина Жданова.

Вона додала, що тільки за минулий рік, на бюджет вступили близько 1300 абітурієнтів.

Отже, коли підліток обрав освітній центр, необхідно приїхати та заповнити освітну декларацію. Після цього  — скласти 3 іспити: 2 державної підсумкової атестації та останній — профільний, відповідно до майбутньої спеціальності.

“За результатами цих трьох екзаменів формується конкурс. Якщо вчасно це зробити, і подати вчасно документи, пройти ці іспити, то є високий відсоток (ймовірності, – ред.) пройти на бюджет”, — розповіла Ірина Жданова.

Нагадаємо, раніше ми писали про умови складання іспитів ЗНО-2019 та дізнались про ціни репетиторів. А також, куди подати документи абітурієнту з Донбасу, щоб навчатись ближче до дому.

 

Читайте також:


Завантажити ще...