Днями в румунському місті Орадя завершився Чемпіонат світу з пауерліфтингу серед ветеранів, юніорок та юніорів, юнаків та дівчат. Про здобутки спортсменів з Донеччини розповідаємо далі.
Пауерліфтерка Альона Борщевська, яка на змаганнях представляла Дружківку, каже: чемпіонат був важким, але насиченим на події.
“Щодня виступали українці, тому кожен день був драматичним. Одна країна, одні спортсмени, ми щодня один за одного вболівали. Напевне, найважче — це коли сам виступаєш”, — розповідає Вільному радіо Альона Борщевська.
У перший день титул чемпіонки світу здобула Дар’я Чернишова з Дружківки. Вона підкорила у присіданні 100-кілограмову штангу, у жимі лежачи підняла 55 кг, а у становій тязі — 97,5 кг.
Непоганий результат серед юніорок продемонструвала Тетяна Жидкова з Краматорська. Вона виборола малу срібну медаль у присіданні та малу бронзову медаль у становій тязі, але з початковою вагою в жимі лежачи не впоралась.
Срібною призеркою чемпіонату стала Вероніка Бордюг з Мирнограда. У сумі триборства спортсменка підняла 385 кг.
У третій день змагань “срібло” серед юнаків виборов бахмутянин Олексій Галаган, який виступив із результатом 395 кг. У присіданні та тязі він здобув дві срібні малі медалі, а в жимі — золоту.
“Найцікавіша боротьба — це коли українці боряться між собою, як було у Іллі Ситніка з Дмитром Сіваковим”, — говорить спортсменка Альона Борщевська.
Протистояння між дружківчанином Сіваковим та рубіжанином Ситніком точилося до останнього. Спортсмен з Луганщини завоював два золота у присіданні та жимі, а Сіваков поступився йому, здобувши “срібло”. Але в тязі Дмитро став стрімко вириватися вперед і зафіксував перемогу. З результатом 630 кг проти 627,5 кг Дмитро Сіваков отримав титул чемпіона.
Найбільш “врожайним” виявився четвертий день чемпіонату. У цей день першу та другу сходинку п’єдесталу між собою розділили спортсмени з Донеччини. Дмитро Рожанський з Краматорська став чемпіоном світу, показавши результат 767,5 кг. Йому трохи поступився дружківчанин Ілля Кучма — він сукупно підняв 745 кг.
У той самий день право називатися чемпіонкою виборола Анастасія Артьомова з Мирнограда. Спортсменка завоювала повний комплект “золота”, ставши найкращою у кожній вправі триборства.
Для багатьох пауерліфтерів з Донеччини цей чемпіонат став дебютним. Серед таких спортсменів був ветеран першої вікової групи Віктор Черкашенінов з Краматорська. За сумою триборства він посів четверте місце, але у жимі лежачи здобув золоту медаль, піднявши штангу вагою 230 кг.
П’ятий день чемпіонату приніс Донецькій області ще кілька нагород. Повний комплект золотих медалей зібрала Альона Борщевська з Дружківки.
“У моїй категорії окрім мене були ще 3 людини: дві румунки та одна чешка. Вони були сильні, була боротьба, але мені вдалося виграти з достатньо великим розривом у 77,5 кг”, — каже Альона.
Ще однією золотою призеркою світових змагань стала краматорчанка Аліна Нікогосян. За сумою триборства вона підняла 415 кг.
Відзначилась на чемпіонаті ще одна представниця Краматорська — Аліна Астапова. Вона зійшла на другу сходинку п’єдесталу, показавши результат 407,5 кг.
Трохи не дотягла до “бронзи” Катерина Пініонж з Маріуполя. Спортсменка сукупно підняла 447,5 кг, але її суперниці виявились сильнішими.
В цей самий день срібну медаль збірній приніс представник Мангуша Анатолій Заєць із результатом 670 кг.
У заключний день земляк Анатолія Олексій Лісенко виборов малі золоті медалі у всіх вправах і став чемпіоном світу серед юнаків.
“Бронзою” відзначився Дмитро Вовчок з Краматорська, який змагався у надважкій категорії. Його результат — 642,5 кг.
Фінальний день запам’ятався ще й протистоянням двох українців — Петра Олара з Трускавця та краматорця Володимира Рожанського. У присіданні в лідери вийшов спортсмен з Донеччини: 325 кг проти 315 кг. Але у жимі лежачи пауерліфтер зі Львівщини зміг відірватися, піднявши на 30 кг більше. Та вже у заключній вправі Рожанський зібрався і виборов титул чемпіона. У сумі спортсмен з Донеччини обігнав суперника на 2,5 кг.
Нагадаємо, на Паралімпійських іграх представники Донецької області також мало не щодня приносять нагороди у скарбничку збірної України. Наприклад, Андрій Трусов, який представляє Слов’янськ, здобув уже 5 медалей, 2 з яких — золоті. Цьогорічні ігри в Токіо стали для нього дебютними.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.