Підтримати
люди перетинають КПВВ "Станиця Луганська" на Луганщині
Фото: пресслужба ДПСУ

Прохід шістьома іншими гуманітарними коридорами на Донбасі блокують російські найманці. 

 

Про це Вільному радіо повідомляє речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

“Пропуск через КПВВ “Станиця Луганська” відбувається з 08:00 до 16:00. Станом на 10:00 через цей КПВВ пройшли на тимчасово окуповану територію 264 людини, а на підконтрольну українському уряду  —  323 громадянина”,  —  каже представниця прикордонників. 

Це пішохідний КПВВ, тобто машиною тут проїхати не можна. Маломобільні люди могли безкоштовно під’їхати до КПВВ електромобілем — таку послугу надає гуманітарна місія “Проліска”. Але за повідомленням благодійників, коли біля КПВВ є ожеледиця, електромобіль не курсує. Оскільки існує загроза для безпеки пасажирів.

По буднях тут також чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”. Вони спостерігають за додержанням прав людини під час перетину та допомагають людям інформаційно. Всі питання про перетин з ними можна уточнити заздалегідь телефонами:

  • (099) 50 75 090 
  • (068) 50 75 090
  • (093) 50 75 090

Монітори БФ «Право на захист» повідомляють, що, майже щодня на КПВВ їм доводиться допомагати людям, які не можуть перетнути лінію розмежування через проблеми з «електронною перепусткою». Це   —  дозвіл фізичної особи на перетинання лінії розмежування через діючі КПВВ для в’їзду на ТОТ та виїзду з таких територій від Координаційного центру.

Одна з поширених проблем, з якою стикаються люди,  —  це дозвіл виявляється недійсним, але людина дізнається про це тільки на КПВВ.

Літня пара ночувала в машині біля КПВВ “Новотроїцьке” через протерміновану перепустку

Так, 80-річна жінка їхала разом з чоловіком на лікування на підконтрольну територію. Але на КПВВ «Новотроїцьке» з’ясувалося, що термін її дозволу закінчився ще рік тому. Хоча вона була впевнена, що її перепустка безстрокова. 

Монітори БФ «Право на захист» допомогли жінці відправити заявку на пришвидшений розгляд оформлення дозволу. Заявку прийняли, але не обробили того ж дня (тому що подружжя приїхало на КПВВ вже після 16:00, коли координаційний центр СБУ вже не працював). 

Літні люди змушені були ночувати у своїй машині біля намету ДСНС, бо їхати додому і повертатися знову наступного дня для них було дуже витратно та складно, враховуючи тривалість поїздки та погодні умови.

Прикордонники пропустили людей наступного дня. Монітори БФ зазначають, що такі випадки не поодинокі. Тому звернулися до Кабінету міністрів з ініціативою скасувати ці перепустки, які вимагають лише на лінії розмежування на Донбасі. Правозахисники зазначають, що таких перепусток немає ані на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, ані на держкордоні з державою-агресоркою Російською Федерацією. 

Рішення уряду на це звернення поки немає. 

КПВВ “Новотроїцьке” поновить роботу на день  —  у п’ятницю 21 січня

Рух людей через КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччини заблокований 5 днів на тиждень. Окупанти пропускають людей через суміжний блокпост “Оленівка” лише щоп’ятниці та щопонеділка, тому ймовірно перетин тут поновиться 21 січня у п’ятницю. Для такого перетину окупаційна адміністрація т.зв. “ДНР” вимагає заздалегідь отримувати від них дозвіл на перетин.

Чому не працюють інші КПВВ Донбасу

З тієї ж самої причини немає руху й через КПВВ “Золоте” та “Щастя” на Луганщині та КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині. Лише подекуди на деяких з них міжнародним гуманітарним організаціям вдається ввезти на тимчасово окуповану територію гуманітарні вантажі для цивільних мешканців ОРДЛО.

Читайте також:


Завантажити ще...