2010 року в Харкові Україна з Росією підписали угоду, яка дозволила російському військовому флоту перебувати в Криму до 2042 року. Тепер у держзраді підозрюють двох українських ексміністрів, які погодили цей документ.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора України.
Йдеться про ексміністра закордонних справ України та колишнього міністра юстиції України, які, за даними слідства, у квітні 2010 року безпідставно погодили угоду між Україною та Росією про перебування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року (т.з. “Харківські угоди”). Правоохоронці стверджують, що посадовці тоді без зауважень погодили ці угоди, не розглянувши проєкт і не провівши обов’язкову правову експертизу.
У момент підписання угоди очільником МЗС України був Костянтин Грищенко, а Мінюст України очолював Олександр Лавринович.
“Це (підписання “Харківських угод”, — ред.) створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України”, — йдеться в повідомленні пресслужби Офісу Генпрокурора.
2014 року російська армія окупувала Крим, що дало їй змогу й далі використовувати український півострів як одну зі своїх військових баз. Зараз же ця територія досі перебуває під окупацією, і росіяни випускають ракети по українських містах з акваторії Чорного моря.
Зазначимо, 25 липня президент України Володимир Зеленський звільнив з посади першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка. Журналісти видання “Схеми” повідомляли, що цей посадовець теж виступав за підписання “Харківських угод”. За словами журналістів, він приходив на засідання парламентського комітету від МЗС України та переконував депутатів підтримати ратифікацію угоди. У виданні додають, що Руслан нібито просував тезу “Харківські угоди та російський флот в Криму — це стабільність для України”.
Нагадаємо, навесні 2021 року правоохоронці прийшли у Верховну Раду України та Кабінет міністрів з обшуками. Вони шукали докази того, що тодішня влада свідомо ухвалила невигідне та ризиковане рішення, коли уклала “Харківські угоди”.
Читайте також: