Зображення до посту Справа “Харківських угод”: СБУ провела обшуки у Верховній раді та Кабміні
Фото: з відкритих джерел

Слідчі провели обшуки в адмінбудівлях органів влади, які у 2010 році дозволили кораблям РФ ще на 25 років залишитися в українському Криму. І звітують, що знайшли докази того, що тодішня влада свідомо ухвалила ризиковане та невигідне рішення. Серед тих, хто голосував “за” — олігарх Ринат Ахметов, чинний депутат Бахмутської міськради Владислав Лук’янов, а також син бахмутського міського голови Дмитро Рева.


Про це
повідомляє прес-служба СБУ.

Співробітники Головного слідчого Управління СБУ провели обшуки в адміністративних будівлях органів влади, які займалися підготовкою та ратифікацією так званих “Харківських угод”. Так з’ясовують обставини у кримінальному провадженні.

Серед іншого, обшуки проводили у:

  • Верховній Раді України, зокрема її комітетах;
  • Головному науково-експертному управлінні ВРУ;
  • Раді національної безпеки і оборони України;
  • Міністерстві закордонних справ України;
  • Кабінеті Міністрів України.

Під час обшуків, підкреслюють у відомстві, знайшли документи, які свідчать, що тодішнє керівництво держави усвідомлювало наслідки ратифікації угоди. Оприлюднили фото з текою “документи/листування/звіти до засідань ради”. В одному з документів перераховані ризики перебування російської воєнно-морської бази у Криму. Серед них і аварійний стан кораблів, і випадки порушення державного кордону, і поранені місцеві під час стрільб. 

Йдеться і про те, що залишати російську армію в Криму не вигідно економічно. Зокрема, на той час (2010 рік) гроші, які Україна отримувала від військових сусідньої держави, складали лише 8-му частину бюджету Севастополя. А реально землю і об’єкти можна було здавати в оренду за 1 мільярд доларів на рік. 

Справа “Харківських угод”: СБУ провела обшуки у Верховній раді та Кабміні 1
Фото: СБУ
Справа “Харківських угод”: СБУ провела обшуки у Верховній раді та Кабміні 2
Фото: СБУ

Справа “Харківських угод”: СБУ провела обшуки у Верховній раді та Кабміні 3

Нагадаємо, голосування за “Харківські угоди” перевіряють на держзраду. Про це 11 березня 2021 року розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Перевірку проводить Служба безпеки України. РНБО дала їм відповідне доручення. 

Для довідки:
До окупації Криму Росія розміщувала свій військово-морський флот на території півострова. Відповідно до домовленостей, у росіян там були військові бази, вони проводили навчання. Але контракт закінчувався. У 2010 році експрезидент України Віктор Янукович та тодішній президент Росії Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, якою затвердили розміщення баз РФ в Криму й надалі, до 2042 року. Таку угоду підписали за знижку на російський газ.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...