У п’ятницю, 20 листопада, на лінії розмежування розблокували ще один дорожній коридор. Сьогодні лінію зіткнення можна перетнути не лише через КПВВ “Станиця Луганська”, а ще й через “Новотроїцьке”.
Контрольні пункти в’їзду-виїзду в Донецькій області
В п’ятницю, 20 листопада, бойовики т.з. “ДНР” розблокували свій блокпост в районі “Новотроїцького”. Через дорожній коридор “Новотроїцьке-Оленівка” можна пройти з 8:00 до 15:30. З боку Держприкордонслужби КПВВ “Новотроїцьке” працює з 8 до 16:00. Але знедавна окупанти скоротили графік роботи КПВВ до 15:30 за київським часом або до 16:30 за часом встановленим окупаційною владою.
Крім “Новотроїцького” на лінії розмежування в Донецькій області відкрилися також КПВВ “Майорське”, КПВВ “Мар’їнка” та КПВВ “Гнутове”. Але в тих напрямках окупанти заблокували пропуск зі своєї сторони.
Контрольні пункти в’їзду-виїзду в Луганській області
Пішохідний КПВВ “Станиця Луганська” працює щодня. Тут лінію розмежування можна перетнути з 8:00 до 16:00.
“Станиця Луганська” єдиний пункт пропуск, де можна пройти на окуповану територію або з неї на Луганщині. Держприкордонслужба відкриває щодня також КПВВ “Золоте” та КПВВ “Щастя”. Але фактично вони заблоковані, адже бойовики не відкривають блокпости зі своєї сторони.
Що потрібно для перетину КПВВ
Всі, хто проїжджає через лінію розмежування, повинні показати прикордонникам паспорт громадянина України, паспорт для поїздки за кордон або тимчасове посвідчення громадянина. Крім того, людина має бути занесена в базу доступу на непідконтрольні території. Пропуск для цього оформлюють в координаційному центрі СБУ. Таких на Донбасі 5:
— у Краматорську по вул. Дніпровська, 2а
— Бахмуті — вул. Незалежності, 60
— Великій Новосілці — вул. Пушкіна, 30
— Маріуполі — вул. Харлампіївська, 17/25 (ДК “Молодіжний”)
— Старобільську — вул. Гімназична, 42.
Більш детальні контакти та номери телефонів координаційних центрів дивіться за посиланням.
Хто їде з окупованої території на підконтрольну, повинні пройти двотижневу самоізоляцію. Для цього потрібно на сучасний смартфон встановити мобільний застосунок “Вдома”. Завдяки ньому правоохоронці дізнаються, чи знаходитесь ви вдома. Ви також можете добровільно здати ПЛР-тест. Якщо він буде негативним — самоізоляцію автоматично припинять.
В альтернативу для тих, в кого немає смартфона, держприкордонники пропонують відправитись в медзаклад на обсервацію також на 2 тижні. Державним коштом приїжджім надають ліжко, годують і роблять ПЛР-тест. Обсервацію також припиняють достроково, якщо тест виявиться негативним.
Хто ж їде на окуповану територію, повинен мати прописку на непідконтрольній українському Уряду території Донецької або Луганської областей. Також, якщо ви їдете через КПВВ “Новотроїцьке”, то ви маєте бути в списках “Міжвідомчого штабу “ДНР”. Щоб перевірити себе у списках можна зателефонувати за номерами: 068-669-0813 або 066-185-9786.
Чому не відкривають всі КПВВ
Через пандемію коронавірусу Держприкордонслужба і бойовики ввели певні обмеження для перетину лінії зіткнення. Спочатку пункти пропуску не працювали взагалі і люди кілька місяців не могли потрапити додому або до рідних. Згодом пропуск громадян українська сторона почала відновлювати, а 10 листопада взагалі відкрила всі КПВВ разом з двома новими “Золотим” та “Щастям”. Але окупаційна влада ОРДЛО відмовляється пропускати громадян через COVID-19. В районі деяких КПВВ бойовики відмовляються пропускати через начебто відсутність домовленостей.
Тож регулярно працюють лише “Станиця Луганська” (щодня) та “Новотроїцьке” (щоп’ятниці та щопонеділка).
Через обмежений доступ людей до своїх домівок і близьких Франція і Німеччина звернулися до Росії з вимогою вплинути на відкриття КПВВ, адже вони є учасником перемовин по Донбасу. Але коли саме відкриють всі пункти пропуску невідомо досі.
Читайте також: