Як ветеранам отримати гроші на власну справу за програмою "Траєкторія"
Власна справа. Ілюстративне фото: Мінцифри

Українським ветеранам та їхнім родинам пропонують взяти участь в освітньо-грантовій програмі “Траєкторія” та отримати фінансування на власну ідею. Саме ж навчання триватиме протягом двох місяців — дадуть базові знання та практичні поради для розвитку справи. Детальніше про програму та як податися — розповідаємо далі. 

Про ініціативу повідомили у “Дія. Бізнес”. 

Так, фахівці Мінцифри запустили другий сезон освітньо-грантової програми “Траєкторія”, яка створена для ветеранів та сімей військовослужбовців. 

Охочі зможуть отримати базові знання, практичні поради та фінансову підтримку для започаткування й розвитку власної справи. Загальний фонд ініціативи — 20 мільйонів гривень.

Навчання відбуватиметься в онлайн та офлайн-форматах і складатиметься з чотирьох освітніх модулів. За словами відомства, вони охоплюють основи бізнесу, фінансовий менеджмент, цифровізацію та маркетинг. Лекції проводитимуть понад десять  провідних експертів з розвитку бізнесу.

Окрім теоретичних знань, учасникам обіцяють розбір “психології власного бізнесу”, а після завершення програми — 68 переможців зможуть відвідати до трьох безоплатних індивідуальних зустрічей з менторами проєкту.

Податися на ініціативу можуть:

  • ветерани;
  • члени сім’ї ветерана, військовослужбовця, загиблого, полоненого або зниклого безвісти, зокрема: другий з подружжя, батьки, діти, зокрема усиновлені, брати та сестри.

У яких форматах триватиме навчання за програмою “Траєкторія” 

Як розповіли у Мінцифри, навчання за програмою має два формати:

  • Спільний лекторій — онлайн-навчання, де зареєстровані учасники отримають доступ до сучасної освітньої програми, що поєднує інноваційні методи навчання та цифрові інструменти для розвитку бізнесу.
  •  Інтенсивний лекторій — офлайн на базі 11 центрів підтримки підприємців” Дія.Бізнес” та віртуальний буткемп. 230 підприємців можливість взаємодіяти, обмінюватися досвідом, набувати практичних навичок. Найкращі бізнес-проєкти зможуть позмагатися за фінансову підтримку. 

Крім того, навчання в освітньо-грантовій програмі проводитимуть за категоріями, які учасники обирають під час заповнення заявки — “Початківець у бізнесі” або “Досвідчених підприємиць”. За результатами ініціативи 44 учасники з першої категорії отримають по 200 тисяч гривень, а 20 з другої — по 400 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї 

Також два бізнес-проєкти з онлайн-лекторію залучать по 100 тисяч гривень на розвиток підприємницьких цілей. 

А ще, кажуть у відомстві, навчання завершиться фінальним заходом Grand Pitch Day, під час якого 10 учасників з найвищими балами в рейтинговій таблиці змагатимуться за головні винагороди — один та два мільйони гривень у вищезазначених номінаціях.

Як взяти участь у програмі “Траєкторія”

Для участі в програмі потрібно заповнити аплікаційну форму за цим посиланням. Дедлайн подання заявок — 23 березня 2025 року (23:59).

Водночас дізнатися більше про проєкт можна на офіційній сторінці національної освітньо-грантової програми “Траєкторія 2”.

Нагадаємо, благодійники з Mercy Corps пропонують гранти на відновлення домогосподарств, малого та середнього агробізнесу. Залежно від розміру господарства можна отримати від 3 до 150 тисяч доларів.


Завантажити ще...