У МОН затвердили календарний план проведення НМТ-2024. Цьогоріч іспити для абітурієнтів триватимуть з 14 травня до 25 червня під час основної сесії та з 11 до 19 липня — додаткової.
Наказом МОН від 22 лютого затверджений календарний план проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Основна реєстрація вступників на іспит розпочнеться вже 14 березня і триватиме до 11 квітня. Передбачено два періоди реєстрації — основний та додатковий. До 15 квітня зареєстрований учасник зможе, за необхідності, в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні/за кордоном, у якому він хоче пройти НМТ).
У додатковий період — 10–15 травня, матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій ті, хто не зміг цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм відмовили в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 19 травня.
З 8 травня для зареєстрованих учасників основних сесій з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначена дата, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня.
“З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ”, — наголошують в Міносвіти.
Учасники отримають результати за шкалою 100–200 балів у персональних кабінетах до 2 та 26 липня — відповідно до того, чи складали вони іспит на основній сесії чи додатковій.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційні варіанти тестів, аналоги яких будуть у цьогорічному національному мультипредметному тесті. Доступні приклади з 11 шкільних предметів, які увійшли до комплексного іспиту. Цьогоріч вступники проходитимуть тест протягом одного дня у два етапи, кожен з яких триватиме по дві години. На першому етапі учасників тестуватимуть з української мови й математики, на другому — з історії України та обраного предмета. Між етапами передбачена перерва у 20 хвилин.