26 червня планують остаточно утворити Бахмутську ОТГ: що зміниться

Діана Шароді
2019-06-26 8:00

image
Фото: Центр Розвитку Місцевого Самоврядування

Бахмут може стати першим містом обласного значення в Донецькій області, яке скористається спрощеною процедурою створення об’єднаної територіальної громади. Рішення про приєднання 17-ти навколишніх селищ мають затвердити на сесії міськради вже 26 червня. 

 

Об’єднання територіальних громад проводять в рамках загальнодержавної реформи децентралізації. Є кілька варіантів об’єднання: з виборами і без. Другий варіант – це спрощена процедура. Нею і вирішили скористатися Бахмут та навколишні населені пункти.

“Навіщо була прийнята ця процедура? Тому що інколи до великого міста обласного значення приєднується один-два села невеличких. Тож Уряд став вважати, що якщо об’єднуються, наприклад, 300 тис жителів в Маріуполі та 500 жителів села Покровського, – проводити кожного разу вибори не є доцільним”, — пояснює радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Максим Ткач. 

У Бахмутську ОТГ за Перспективним планом мають об’єднатись Бахмут та Опитненський, Покровський, Іванівський, Зайцівський,  Клинівський округи.

Зазначимо, до Клинівського округу входять населені пункти Клинове,  Відродження та Мідна Руда. До Іванівського — села Іванівське, Андріївка, Берхівка, Кліщіївка, селище Хромове. До Опитненського — Опитне, Зеленопілля, Ягідне та село Іванград. До Покровського округу входить саме Покровське та Нова Кам’янка. І до Зайцівського округу — населені пункти Зайцеве, Вершина та Весела Долина. 

“Зараз Бахмут знаходиться на кінцевій стадії створення ОТГ. 26 червня буде останнє засідання Бахмутської міської ради, де буде прийняте останнє рішення про приєднання. І з того моменту ми можемо вважати, що створена Бахмутська об’єднана територіальна громада. І Бахмутська міська рада розповсюдить свою юрисдукцію на цій території, які відносяться до ОТГ”, — додає Максим Ткач. 

Бахмутський міський голова Олексій Рева в коментарі Вільному радіо коротко поясним вагомість такого рішення: “Це перспективи розвитку селищ, залучення інвестицій і створення нових робочих місць”.

Зміни після утворення ОТГ будуть стосуватися грошей та хто ними керує. Бюджет всієї громади затверджуватимуть в Бахмуті. Хоча до кінця 2019 року поточний план витрат у кожного селища залишиться таким, яким його уклали наприкінці минулого року. 

“З цього моменту для жителів сіл, які приєднуються, зміниться те, що органом місцевого самоврядування, який представляє їх інтереси, перестануть бути сільські та селищні ради, представником стане саме Бахмутська міська рада”, — додає Максим Ткач. 

Крім цього, в місцевому бюджеті залишатиметься в повному обсязі єдиний податок, податок на прибуток підприємств та комунальних установ та оподаткування нерухомості. Також в громадах залишатиметься 60% податку на прибуток фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного податку. Крім цього, всі кошти за надання адміністративних послуг теж будуть йти до місцевого бюджету. Тобто лише за 2018 рік в бюджет міста мали повернутись 140 млн  571 тис 100 грн.

Для порівняння, на охорону здоров’я цього року в Бахмуті виділили 173 мільйони 449 тисяч грн. Цих грошей в повному обсязі вистачить на покриття базових потреб містян в сфері медицини. Новостворену ОТГ очолить Олексій Рева, а в селах оберуть сільського старосту. Його обирають на 5 років. Староста представляє село у місцевій владі, несе відповідальність за свій округ, звітує перед виборцями та перед радою. Якщо він не виконує свої обов’язки, посадовця можуть достроково позбавити його повноважень. 

Але нових облич в рамках децентралізації нині тут очікувати не варто. Так, відповідно до проектів рішень сесії міської ради, Клинівський округ очолить Олена Бончужна, нинішня секретар Клинівської сільської ради та в.о Клинівського сільського голови. Іванівський округ представить секретар  Іванівської сільської ради Олена Данько. 

Старостою в Покровському планує стати Марія Ладик, очільниця села. 

Опитненським старостою хочуть зробити Зосима Йорохова, він нині займає посаду Опитненського сільського голови. І від Зайцевого старостою пропонують сільського голову Олександра Пономаренко.

Зазначимо, процес створення Бахмутської ОТГ розпочався ще в 2015 році. Влада Бахмута тоді подавала необхідний пакет документів для отримання позитивного висновку від Донецької ОДА, але їх повертали на доопрацювання. І лише в 2019 Донецька ОДА надала дозвіл на створення Бахмутської ОТГ.

“Ті люди, які заважали нам створювати ОТГ, вже не працюють”, — пояснив очільник Бахмута Олексій Рева.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

118
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: