Зображення до посту 28-29 серпня – роковини трагедії під Іловайськом
фото - Цензор.нет
NULL

Рівно 4 роки тому під невеличким містом Іловайськ проходили масштабні бойові події за українську територію. За офіційними даними, в сутичках з окупантами загинули 366 українських бійців, 429 були поранені і більше сотні потрапили до полону. Через 4 роки після цих подій – розслідування триває досі.

Серпень 2014-го став кривавою сторінкою в історії війни на сході України.

9 серпня можна вважати відправною точкою боїв за Іловайськ – українські добровольчі батальйони Донбас і Азов спробували штурмувати місто.

“Поступово, використовуючи висоту Саур-Могила, бойовики постійним артилерійським вогнем відрізали українські підрозділи від всіх видів постачання.”, – йдеться у звіті розслідування Іловайской трагедії.

22 серпня – вперше повідомляється, що сили бойовиків підкріплює регулярна армія РФ. Колони броньованої техніки рухалися з боку кордону з Росією.

24 серпня – почався масовий наступ бойовиків. В той час, як у Києві проходив парад з нагоди Дня Незалежності, 8 батальйонів та близько 100 одиниць військової техніки вже підійшли до українських позицій. Військовослужбовці почали здаватися у полон. Вже тоді повідомили, що близько 1500 солдат вийшли з оточення. Частина, що лишилися біля Кутейникового, будують кругову оборону, вони знаходяться в подвійному кільці оточення

25-26 серпня – з’являються прямі докази вторгнення російських солдат: у полоні 10 російських десантників з 331 полку ВДВ Росії та танк Т-72Б3, яких знаходиться на озброєнні виключно РФ.

Три дні солдати Збройних сил України мали лише один наказ: ”Триматися і чекати підмоги!”.

Вже тоді проходили мітинги матерів і солдатських дружин під Адміністрацією президента з вимогою вислати підкріплення до бійців.

26-27 серпня Підкріплення в Іловайский котел все-таки посилають, але його недостатньо. Бійці залишаються в оточенні.

29 серпня Президент РФ Володимир Путін, незважаючи на те, що заявляв про непричетність до війни, закликає бойовиків відкрити коридор для виходу українських військ. Ті погоджуються, якщо українські війська будуть виходити без зброї.

30 серпня – українські бійці виходять з оточення так званим “зеленим” коридором з боєм. Відхід солдат триває до 7 вересня.

Опісля з’являються дані про загиблих. Семен Семенченко, який керував цією операцією до поранення, озвучив свою цифру втрат під Іловайськом – понад 1000 осіб. Командир Азова Білецький оцінює кількість загиблих в Іловайской битві так само. За офіційними даними, у боях під Іловайськом загинули 366 осіб.

14 серпня 2017 року Генпрокуратура оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвело пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше скоєння воєнних злочинів російською армією. Однак в ООН не задоволені результатами розслідування та заявляють, що українська влада приділяє недостатньо уваги “порушенням, вчиненим українськими військовими”.

28-29 серпня в Україні вважаються датами пам’яті боїв за Іловайськ.

Сьогодні, 28 серпня, о 14 годині, у сквері Визволителів Донбасу (вул. Чайковського) пройде акція “Чотири роки болю” в честь трагічних подій під Іловайськом. Долучитись можуть всі охочі.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...