29 лютого в Бахмуті народилося двоє немовлят

Наталя Жукова
2020-03-01 21:00

image
Фото: Вільне радіо

В пологовому Бахмута в останній день зими високосного року народилося двоє немовлят  — хлопчик та дівчинка. Офіційно їхній день народження випадатиме на календарі лише раз на чотири роки. Як пройшла ця доба в бахмутському пологовому будинку та чи мають забобони лікарі або молоді батьки  — читайте в матеріалі.   

29 лютого першим в Бахмуті народився хлопчик. Породілля Олена Лейні  — з Роздолівки.

“У нас народився вже третій хлопчик, назвали ми його Кирило. Перейми розпочались о 7-й ранку, ми приїхали в лікарню, і вже в 11:30 він народився. Це був сюрприз: термін у нас був 23-26 лютого. А зірки склались так, що ми народились 29-го лютого. Народжувала я сама, і все пройшло як мало бути  — “як по маслу”, — розповіла Вільному радіо Олена. 

породілля Бахмут 29 лютого
Породілля з дитиною, яка народилась 29 лютого. Фото: Вільне радіо

Малюк народився здоровим і зараз вони з мамою набираються сил. Нічого особливого в даті народження батьки не бачать, мають інші турботи.

“Ми хочемо спати. Нам треба тільки їсти і більше нічого. Я вже забула як це  — моїй другій дитині вже 8 років. І іноді як плаче — не знаю що й робить і куди бігти. Лише думаю чи не буде тепер ревнощів у середнього сина”,  — каже матуся.

Другою 29 лютого в Бахмуті народилася донька Катерини та Павла Смольянинових. Це їхня перша дитина. Дівчинку назвали Таісія. Молоді батьки розповіли, що перше УЗД в Краматорську передбачило дату пологів 29-го лютого, а пізніше різні лікарі ставили термін пологів 3 або 6 березня. 

пологовий Бахмут 29 лютого
Молоді батьки в бахмутському пологовому. Фото: Вільне радіо

“Ми шуткували з цього приводу  — “Та який там! Та не може бути  — раз на чотири роки! Дошуткувались!”,  — сміється новоспечений тато Павло Смольянинов. 

На питання, що вони думають про дату народження дочки, він відповідає:

“Це чудово! Ювілей 20 років буде в цей день. Всі раді, всі задоволені, всі так чекали цю дитину. Зате вона особлива! Це знаєте як буде? Звонить хтось 28-го лютого  — “Вітаю тебе з Днем народження!” — “А в мене завтра!”. Дзвонять 1-го березня й вітають — “А в мене День народження був вчора!”, — шуткує Павло.    

пологовий Бахмут 29 лютго
Їх дівчинка народилась 29 лютого. Фото: Вільне радіо

День народження доньки Катерина та Павло вирішили святкувати 1 березня, а раз на чотири роки  — 29-го лютого: 

“Якісь там прикмети нас не особливо цікавлять. Навпаки, нас одиниці народило в цей день”,  — кажуть щасливі батьки первістка. 

Завідуючий пологовим відділенням Бахмутської лікарні інтенсивного лікування (БЛІЛ) Андрій Кулешов каже, що доба 29 лютого пройшла спокійно, як звичайний робочий день. І саме ця дата і стоятиме в документах немовлят. Записати день народження дитини датою 28 лютого чи 1 березня не можна: справку видають по факту народження, день у день. 

“Служба ДРАЦСу приходить сюди раз на 2 тижні, якщо в них дозволяє графік, і тут на місці реєструють жителів міста. Відразу видають справку про народження і навіть реєстрацію, тобто прописку”,  — розповідає головний лікар пологового.

Андрій Кулешов Бахмут
Завідувач пологовим відділенням Бахмутської БЛІЛ Андрій Кулешов. Фото: Вільне радіо

Додамо, бебі-боксів для породіль з Донбасу немає до сих пір: 

“Донецька та Луганська області  — “особливі”. Документи про породіль ми збираємо, відправляємо у відповідності до вимог, але бебі-бокси поки що не видаються. І тим жінкам, які виїжджають в інші міста, ми видаємо довідку, що вони його не отримали”,  — каже Андрій Кулешов.

Замінити бебі-бокси з 2019 року обіцяли грошима. Але це не виконується.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: