Підтримати
30,1 млн оплати та жодної готової квартири. Що відомо по справах казарм в Бахмуті (фото)
Фото: Вільне радіо

Для військовослужбовців в Бахмуті у 2018 році мали побудувати 6 казарм поліпшеного планування. Але роботи тривають і досі, а підрядників, замовників та військових посадовців підозрюють у розтраті коштів. Хто розслідує справу зараз та на якому етапі слідство — читайте в матеріалі.

 

 

Передісторія

30,1 млн оплати та жодної готової квартири. Що відомо по справах казарм в Бахмуті (фото) 1

Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління на початку 2018 року замовило тендери на будівництво 6 казарм поліпшеного планування в Бахмуті. Вартість кожного тендеру більш як 14 мільйонів гривень. Будівництво кожної казарми розбили на окремий тендер. Роботи мали закінчити ще в жовтні 2018 року. Але кінцевий термін неодноразово переносили. Чотири казарми мало побудувати підприємство ПП “Проект-Актив”, ще дві — ТОВ “Спецтехресурс”.

Для довідки:
Обидві фірми займаються будівництвом та реконструкцією житлових та не житлових приміщень.  Раніше розслідувачі проєкту “Громадський патруль” також з’ясували, що ці фірми пов’язані з чинними та колишніми високопосадовцями військової прокуратури. Зокрема колишній військовий прокурор Південного регіону України був одним зі співвласників ПП “Проект-Актив”. Але за даними YouControl, керівники змінились. Також, нам стало відомо, що фірми “Проект-Актив” та “Спецтехресурс” фігурують у кримінальних справах також за фактом розтрати бюджетних коштів на будівництві казарм в Бахмуті, Маріуполі, на Одещині та Миколаївщині.

 

Зривання термінів та недобудови

Згідно з тендерною документацією роботи мали завершити ще в жовтні 2018 року. Але потім їх перенесли на 15 березня наступного року. Вже тоді дату завершення робіт знову перенесли — тепер до кінця 2019 року. Згідно з планом робіт, на 4 місяці виплати були заморожені. Але в серпні знову роботи відновились. Станом на 27 січня на території військової частини в Бахмуті можна побачити лише 2 завершені казарми. Їх добудувала фірма “Спецтехресурс”.

“Ми свої казарми здали. В нас перевірки були. Ми все пройшли. Ну, там були деякі зауваження. Але ми все виплатили, штраф виплатили. Тому що стік термін договору. Затягнули будівництво. Але ми виплатили всі штрафи”, — розповів Вільному радіо інженер фірми ТОВ “Спецтехресурс” Микола.

30,1 млн оплати та жодної готової квартири. Що відомо по справах казарм в Бахмуті (фото)

Інші 4 казарми стоять наполовину збудовані. Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління розірвали договори з “Проект-Актив”. Один за згодою двох сторін, ще по трьох об’єктах — через зрив дедлайнів. За кожний об’єкт підрядник все ж отримав по 7,1 — 7,8 мільйона гривень.

30,1 млн оплати та жодної готової квартири. Що відомо по справах казарм в Бахмуті (фото)

Нагадаємо, на початку червня минулого року вийшли на мітинг робітники, які заявляли, що їм кілька місяців не платили зарплату, а також, що вони проти неофіційно працювати.   

Відкрили одразу 3 справи

Справа перша: З жовтня 2018 року правоохоронці Бахмутського відділу поліції під керівництвом військової прокуратури Донецького гарнізону розслідують ймовірну розтрату бюджетних коштів на будівництві казарм в Бахмуті. Зокрема фігурантом першої справи стала фірма ПП “Проект-Актив”, яка будує 4 казарми. 

Справа друга: Наступну справу стосовно останніх двох казарм відкрили через місяць. Там фігурує вже “Спецтехресурс”. Останні судові рішення за цими розслідуваннями були ще наприкінці лютого 2019 року. На той момент слідчі встановили, що по документах ТОВ “Спецтехресурс” замовило техніку, матеріали та працівників у фірми ТОВ “Дорінвесткапітал”. Але насправді фірма не мала стільки ресурсів. Слідчі вважають, що робітники ТОВ “Спецтехресурс” разом з військовими посадовцями перерахували гроші фірмі, яка має ознаки фіктивності.

В рамках цього розслідування правоохоронці арештовували документи фірми, а також суд призначив низку експертиз. Результати досліджень ще невідомі.

image

В Бахмутському відділі поліції деталі слідства поки не розголошують.

Нова справа через півроку: Навесні 2019 року розслідувачі проєкту “Громадський патруль” побували на будівельному майданчику казарм міноборони. Тоді їх ще не побудували. Вони також зібрали всі деталі, і відправили матеріал в НАБУ з проханням відкрити ще одну справу. Розслідувачам Bihus.info правоохоронці повідомили, що окрему справу відкрили 30 квітня 2019 року. Справою займаються слідчі НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За цією справою є лише 1 рішення Солом’янського районного суду м. Києва, яким перенаправили справу до Вищого антикорупційного суду. Більше рішень суду не було.

Всі три справи розслідують за статтею “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. Максимальна санкція статті до 12 років тюрми.

Журналісти Вільного радіо додатково направили запити в НАБУ та Нацполіцію щодо результатів розслідування.   

Нагадаємо, підрядник ТОВ “Спецтехресурс” також займався будівництвом ЦНАПу в Бахмуті. Вартість проєкту оцінили у більш як 32,2 мільйона гривень. Але тоді будівельники не встигли зробити все вчасно і замовник розірвав договір.

Читайте також:


Завантажити ще...