30 сиріт з Бахмута отримають гроші на придбання житла


image
Фото з відкритих джерел

З державного бюджету до Бахмута надійшли майже 1,7 млн грн на придбання житла для 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Про це Вільному радіо розповіла начальниця відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) Бахмутської міської ради Ірина Кушнаренко.

За її словами, грошову компенсацію на придбання житла з державного бюджету наразі виділили не в повному обсязі.

 “В даний час нам прийшов розподіл у розмірі більше 80 відсотків від потреби. В нас на обліку, коли ми готували пропозиції, перебували 33 особи, згідно з інформацією квартирного обліку. Ми абсолютно на всіх нарахували потребу. А дали нам коштів на 30 дітей”,  – пояснює Ірина Кушнаренко.

Вона додала, що призначати компенсацію будуть за чергою. Тобто, ті три дитини, які встали на квартирний облік останніми, житла в цьому році не отримають.

Наступного разу розподіляти субвенції будуть у 2020 році. Тоді в Управлінні праці та соціального захисту населення знов будуть проводити розрахунок з оглядом на кількість сиріт, які ще не отримали компенсацію. 

Кушнаренко зазначає, що кожній дитині, яка має отримати компенсацію, відкривають спеціальний рахунок, на який надходять гроші. Нарахуванням коштів, а також купівлею квартир займаються у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. При цьому, житло обирають самі діти. Усі операції здійснюються у безготівковому вигляді.

“Ці гроші ніхто в руках не тримає. Центр соціальних служб для молоді протягом року підбирає їм житло. Дається рік для перебування цих грошей на рахунку”,  – каже начальниця відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці УПСЗН.

Згідно з умовами державної субвенції, претендувати на житло можуть діти віком від 16 до 23 років. Площа квартири, яку виділяють кожній дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківського піклування, має бути не меншою за 31 кв.м.

Для довідки:
Державна субвенція –  це не єдина програма, за якою сироти отримують житло. Так, 2 жовтня 6 сиріт з Бахмута отримали квартири за обласною програмою співфінансування. Згідно з нею, половина з суми на житло надходить з держбюджету, а іншу половину мають виділити з місцевого бюджету.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: