4 мешканців Донеччини повертаються з обсервації з Нових Санжар

Наталя Жукова
2020-03-05 13:30

image

В четвер 5 березня закінчився двотижневий термін обсервації групи українців, яких евакуювали з Уханю в медичний центр “Нові Санжари”. 94 людини зможуть покинути місце обсервації та повернутися додому. Серед них і мешканець Костянтинівки Микита Тюрєв. 

“О 12:00 завершується термін обсервації в Нових Санжарах людей, яких ми евакуювали з Уханя. Ситуація стабільна. Жодних ознак гострих респіраторних хвороб в евакуйованих не виявлено. Підвищеної температури тіла ні в кого немає”, – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міська влада Маріуполя відправила транспорт в Нові Санжари, щоб з комфортом доставити додому родину з Маріуполя після двотижневого карантину. Як буде їхати мешканець Костянтинівки — наразі не відомо. Про це повідомляє знімальна група Маріупольського телебачення. 

Зустрічав тих, хто їде з обсервації президент: 

“Я вам вдячний, що ви витримали ці два тижні. Ви молодці”  — сказав Володимир Зеленський. 

Він подякував також працівникам всіх підрозділів та організацій, які здійснили евакуацію та подальшу обсервацію людей з Уханю. 

Зазначимо, за даними заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, станом на 4 березня ще 6 українців перебувають під наглядом з підозрою на коронавірус:

“Ці люди ізольовані, і деякі зразки біологічного матеріалу вже знаходяться у референс-лабораторії Центру громадського здоров’я, деякі будуть доставлені впродовж сьогоднішнього дня”, – розповів він.

Ляшко також зазначив, що єдиний в Україні хворий на коронавірус громадянин почувається добре. Він продовжує перебувати під наглядом лікарів в одній з інфекційних лікарень Чернівецької області.

Нагадаємо, 20 лютого в медичний центр в Нових Санжарах на Полтавщині привезли для двотижневої обсервації 94 людини. Серед них  — евакуйовані з епіцентру розповсюдження коронавірусу в китайському Ухані, авіа екіпаж рейсу та супроводжувальний персонал. Групи протестувальників проти розміщення цих людей саме в Нових Санжарах блокували під’їзні шляхи, палили шини, вчиняли сутички з поліцією, але наступного дня ситуацію стабілізували. Тодішня міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька приєдналася до людей в медичному центрі в Нових Санжарах та провела з ними в обсервації ці два тижні. Менше ніж за добу до закінчення обсервації Скалецьку разом з іншими міністрами уряду Олексія Гончарука зняли з посади.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: