5 незвичних образів Шевченка

Анна Сердюк
2019-03-09 14:00

image
Фото: з відкритих джерел

Сьогодні виповнюється 205 років з дня народження Тараса Шевченка — українського поета, письменника  та художника. Про цю постать знають як в нашій країні, так і поза її межами.Та журналісти Вільного радіо зібрали його незвичні інтерпретації. Такі у школі покажуть хіба що з ініціативи вчителя, але точно не в підручнику.

Факт 1: Шевченко сам себе зображує в щоденниках модником.

В біографіях, які надають шкільні підручники, Тарас Шевченко часто зображується мучеником. Але є і факти з його біографії, які говорять про вдалі моменти його життя.

Наприклад, є свідчення, що вже малюючи портрети в Петербурзі, Шевченко добре заробляв і у своїх щоденниках розповідав про дороге та модне пальто за 100 рублів (колосальні на той час гроші).

Сучасний Тарас Шевченко
Фото: 24 канал

 

Факт 2: За антицарські висловлювання Шевченка та мотиви його творів, Шевченка популяризували і в Радянському Союзі.  

Фото: Mediaport.ua (Фрагмент мандату 1922 року. З колекції ХІМ)

Факт 3: Тарас Шевченко – один з найпопулярніших митців України всіх часів. Тож увіковічувати його продовжують і досі. Пам’ятники вже не так популярні, адже їх вистачає: 1256 розташовані на території України та майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. А тепер зображення поета та письменника використовують, як принт для футболок, світшотів та чашок.

Принт Тарас Шевченко на футболку
Фото: з відкритих джерел

Факт 4: Тарас Шевченко є навіть на іншій планеті

На Меркурії є кратер діаметром 137 кілометрів, який назвали на честь Тараса Григоровича.

Кратер Шевченко на Меркурії
Фото: 24 канал

Факт 5: Сучасники перевтілюють поета у найрізноманітніші образи. Влітку у Києві відкрилась виставка “Квантовий стрибок Шевченка”. У ній він постав у образах Людини-павука, Девіда Боуі, Фріди Кало та інших.

Виставка Шевченка в київському метро
Фото: radiosvoboda.org

Вже у лютому цього року виставка з’явилася у київському метро. Та не всім вона прийшлася до душі. Чоловік, який називає себе громадським активістом, порізав стилізовані портрети Шевченка, обґрунтувавши це тим, що таке мистецтво паплюжить символ України.

У київському метро порізали Тараса Шевченка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

58
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: