Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

5 питань про секс і COVID-19, які вам незручно було б задати, та відповіді на них


image
Фото: voxpopuli.kz

Ми зібрали дані чи передається коронавірус статевим шляхом, які вже були підтверджені випадки зараження через прямий контакт з новим партнером та поради іноземних лікарів на цю тему. 

 

“Незручні” питання про сексуальне життя в час пандемії британське видання The Guardian поставили професорці та лікарці інфекційних захворювань Джесиці Джастман, професору школи громадянської охорони здоров’я Карлосу Родригесу-Діазу та епідеміологу-інфекціоністу Джулії Маркус.

Немає доказів, що COVID-19 передається статевим шляхом

Всесвітня організація охорони здоров’я запевняє, що єдиним доведеним шляхом передачі коронавірусу поки є повітряно-крапельний. До нього відносять і передачу вірусу через предмети, якщо торкнутися обличчя. Однак всі шляхи передачі вірусу ще вивчають.

Лікарка інфекційних захворювань Джесіка Джастман також каже, що їхні спостереження поки не вказують на те, що SARS-CoV-2 передається статевим шляхом. Але коронавірус можна підхопити під час поцілунків, — запевняє професор школи громадянської охорони здоров’я Карлос Родригес-Діаз. Він також каже, що вже є дані, що люди, які займаються аналінгусом, інфікувалися через фекалії.

Краще не займатися сексом, якщо у вас COVID-19

Джесіка Джастман зазначає, що якщо у вашого партнера (ки) є симптоми або навіть діагноз COVID-19, то краще не займатися сексом. Епідеміолог-інфекціоніст Джулія Маркус додає, що це не стосується постійних партнерів.

“Якщо ви живете з постійним статевим партнером (кою) і у вас немає жодних симптомів, секс може бути справді чудовим способом розважитися, підтримувати зв’язок та знімати тривогу в цей потенційно стресовий час”, — пояснює Джулія Маркус.

Слід утриматися від сексу з новими партнерами

З постійним партнером (кою) ви можете бути більш-менш впевненими, що він або вона ні з ким не контактували. Однак якщо ви щойно познайомилися з кимось, то ризик заразитися великий. Тому медик Карлос Родригес-Діаз рекомендує замінити фізичний секс на секс телефоном, відеодзвінки, читати еротику або мастурбувати.

Секс-іграшки слід мити

Всі виробники секс-іграшок рекомендують мити іграшки після кожного використання. Не слід нехтувати цією рекомендацію й під час пандемії коронавірусу. Адже вірус може залишатися на різних поверхнях від кількох хвилин до кількох діб. Доктор Родрігес-Діаз каже, що можна обійтися й без антисептику. Достатньо помити іграшку з милом під водою.

Що робити, якщо хочеться сексу, а чекати кінця пандемії не хочете?

Експерти вкотре зазначають, що перед тим, як займатися сексом з новим партнером (кою), необхідно бути впевненим, що він або вона не хворіє на COVID-19 або не є переносником коронавірусу. Тож в цей час, поки триває пандемія, Доктор Родрігес-Діаз радить дослідити себе, своє тіло, зрозуміти, що те, що ви хочете, ви можете зробити самостійно.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: