Підтримати
Історія інженера з Бахмута Олександра Іващенка, який провів 55 днів на "нулі" за кількасот метрів від росіян
Військовий Олександр Іващенко. Фото: НГУ

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

55 днів на “нулі” під атаками російських дронів, без зв’язку, іноді без води — так почалася бойова служба 46-річного інженера з Бахмута Олександра Іщенка. До відкритого вторгнення чоловік працював у комунальній сфері та виховував дітей, однак війна змусила його змінити цивільне життя на окопи — за кількасот метрів від загарбників. 

Історією чоловіка поділилися у 1-му Кодацькому полк Національної гвардії України. 

Олександру Іващенку — 46 років. Чоловік родом із Добропілля та свого часу здобув освіту інженера-механіка у Краматорську. До початку відкритого вторгнення Олександр з родиною мешкали у Бахмуті, а сам він працював в управлінні міського господарства. 

Його обов’язки включали контроль за якістю й обсягами робіт підприємства “Бахмутський ККП” — зокрема, у напрямках доброустрою міста, ремонту доріг, зливової та дренажної каналізації, утримання пам’ятників та святкового оформлення. 

Історія інженера з Бахмута Олександра Іващенка, який провів 55 днів на "нулі" за кількасот метрів від росіян
Олександр Іващенко стоїть між головою Бахмутської адміністрації Олексієм Ревою та колишнім начальником управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Сергієм Чорноіваном у цивільному житті. Фото: “06274”

Крім того, Олександр брав участь в узгодженні маршрутів пасажирського транспорту та організовував конкурси з перевезення на міських та приміських маршрутах.

Однак навесні 2022-го чоловік з сім’єю вимушено покинув Бахмут, отримав статус ВПО. Вже у 2024 році він вирішив мобілізуватися до лав Національної гвардії. 

Навчання, підготовка і перший бойовий вихід — тривалістю в 55 днів. На позиції Іващенко заходив разом з побратимом, ще четверо воїнів вже були там. Однак бойового досвіду не було ні в кого. До позицій росіян — близько 300-400 метрів

Окупанти намагалися зайти в тил українських оборонців — через болота та посадки. Олександра та інших військових, кажуть у полку, росіяни намагалися труїти невідомою речовиною та запускали дрони кожні 15 хвилин. Групу прикривала рота вогневої підтримки. 

Олександр пам’ятає, як російська МТЛБ ледь не прорвалася в тил, однак загарбників вдалося знищити. Згодом — близько за місяць — окупанти перерізали логістику, тож необхідне бійцям на позиції доставляли дронами кожна 2-3 дні й максимум по 10 кілограмів. 

Як пригадує чоловік, іноді воду доводилося набирати з болота та знезаражувати таблетками. Каже: найважчим були не обстріли, не вибухи, а саме відсутність достатньої кількості харчів. 

Також зв’язку з рідними у захисника майже не було. Щойно з’являлася можливість — давав про себе знати.

“Казав, що все добре, живий. Але про жахи війни мовчав, щоб не засмучувати дружину”, — ділиться чоловік. 

За словами Олександра, вихід групи з позицій був важким — упʼятьох в протигазах, у проміжках між атаками дронів. Один з побратимів військового повернувся додому “на щиті” — загинув під час обстрілу. 

Нині нацгвардієць має коротку відпустку. Ділиться, що не будує планів на майбутню, оскільки спочатку потрібно закінчити війну. А втім, додає: 

“Вірю, що українська земля буде вільною від російських окупантів. Вірю, що побачу свій Бахмут мирним під синьо-жовтим стягом”. 

Нагадаємо, бахмутянка Юлія та її чоловік Вадим понад 15 років свого життя присвятили військовій справі. Вона — медикиня, він — офіцер. Зараз пара служить в одному з підрозділів військової служби правопорядку. Журналісти Вільного радіо розпитали родину про їхній вибір та тонкощі служби.


Завантажити ще...