Підтримати
“Донецькоблгаз” подасть апеляцію на рішення щодо позбавлення ліцензії
Фото: з відкритих джерел

Ліцензію анулюють з 1 серпня 2021 року. Йдеться про розподіл природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ.

 

Про це йдеться у відповіді “Донецькоблгазу” на інформаційний запит Суспільного. Підприємство планує оскаржувати рішення щодо анулювання ліцензії в суді. 

Раніше Вільне радіо повідомляло, що Донецькоблгаз” обшукували ще й через розкрадання блакитного палива.

За попередніми даними, представники компанії підробляли дані про кількість газу, яка витрачається для певних робіт під час транспортування. 

Такі махінації дозволяли їм красти паливо, яке належить ПАТ “Донецькоблгаз”. Від цього компанія втратила до 650 мільйонів гривень.

Також слідчі не виключають можливості, що продукцію могли постачати на тимчасово окуповану частину Донеччини.

"Донецькоблгаз" оскаржуватиме рішення, щодо анулювання ліцензії
“Донецькоблгаз” оскаржуватиме рішення, щодо анулювання ліцензії. Фото: Суспільне

.

“Донецькоблгаз” позбавили ліцензії 14 квітня 2021 року. Таке рішення ухвалили на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

“Дії “Донецькоблгазу” ㅡ це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни”, ㅡ йдеться у рішенні. 

Більшість мереж підприємства ㅡ у державній власності. Тому Комісія звернулась до Міненерго, Фонду державного майна, НАК “Нафтогаз України”, які володіють 38% акцій “Донецькоблгазу”. Вони повинні вирішити, якому підприємству передадуть мережі.

Раніше Вільне радіо повідомляло, що СБУ вважає спроби “Донецькоблгазу” відключити частину Донеччини від газопостачання диверсією. Окрім цього, гонконзькі компанії-співвласниці “Донецькоблгазу” потрапили під максимальні санкції РНБО.

В чому звинувачують “Донецькоблгаз”?

Щодо посадовців “Донецькоблгазу”, які двічі намагалися відключити від газопостачання частину регіону, розпочали досудове розслідування. Їхні дії кваліфікують як диверсію.

“За матеріалами СБ України, Шевченківським районним судом м. Києва накладено арешт на 49,99% акцій ПАТ “Донецькоблгаз”. Частка належить компаніям з реєстрацією в офшорних юрисдикціях. Акції контролюються громадянкою України, яка у 2014 році покинула державу і переховується в РФ”, – повідомляють в СБУ.

Рішенням суду права передали в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Арештовані акції підприємства передадуть до НАК “Нафтогаз України”. Компанія буде опікуватися майном до моменту остаточної передачі активів в управління АРМА.

Санкції проти власників “Донецькоблгазу” з Гонконгу

До того ж проти двох іноземних компаній, які володіють майже половиною акцій підприємства, ввели найжорсткіші санкції. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу.

“Дві компанії з Гонконгу, які є власниками 49,9 відсотка “Донецькоблгазу”, потрапили під повний комплект санкцій, які є в нашій країні. Ми не можемо пропустити, щоби компанії з Гонконгу подавали тепло, тим паче на частину, яка сьогодні перебуває у вкрай складній ситуації, та маніпулювали припиненням постачання газу на частину Донецької області”, – заявив Олексій Данілов.

Крім “Донецькоблгазу”, санкції наклали на ще 19 українських компаній, які керуються з-за кордону. Активи їхніх власників та бенефіціарів заблокують, а на торгівлю і транзит ресурсів накладуть обмеження. Якщо в РНБО виявлять, що ліцензії та спецдозволи на користування та видобуток українських надр були видані з порушеннями, їх анулюють і зупинять.

“Газові війни” в Донецькій області

Нагадаємо, 6 березня в деяких містах Донеччини, які опалюються від “Донецьктеплокомуненерго”, вимкнули газ. Представники “Донецькоблгазу” пояснили це дорученням від НАК “Нафтогаз України”. 

Проте пізніше у представництві всеукраїнського газопостачальника заявили, що не надсилали жодних заявок на відключення. 

Наступного дня газопостачання на всі 59 відключених котелень поновили. Трапилось це після втручання голови ДонОДА, прем’єрміністра України та міністра розвитку громад і територій. 

Але 11 березня газовики знову приїхали, аби відрізати котельні від опалення. Десятки мешканців (зокрема, у Сіверську та Часів Ярі) разом з місцевою владою та комунальниками блокували спроби відключення. При цьому, за повідомленнями синоптиків, у той день температура повітря коливалася від -14 до +6 ℃.

Пізніше з’ясувалося, що ПАТ “Донецькоблгаз” знаходиться у власності компаній, зареєстрованих у Гонконзі.

Нагадаємо, рік тому правоохоронці обшукували та затримували  керівництво “Донецькоблгазу”. Слідчі стверджують, що газовики вели подвійну бухгалтерію та дописували сотні мільйонів боргів населенню. Журналісти Вільного радіо розібралися, що інкримінують газопостачальнику та хто фігурує в справі. Деталі – за цим посиланням.

Читайте також:


Завантажити ще...