У понеділок, 15 березня, мешканці кількох міст Донеччини зібралися під будівлею “Донецькоблгазу” в Краматорську. Люди вимагали, аби газовики залишили спроби відключити міста від тепла, а також заявили про необхідність повернути підприємство державі.
З протестом під офісом “Донецькоблгазу” зібралися люди з Селидового, Лимана, Краматорська, Слов’янська та інших міст області. Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами, а з трибун виступали місцеві посадовці.
“Це стосується кожного. Загалом було точно більше 70 людей”, – розповідає учасник акції, депутат Часовоярської міської ради Сергій Чаус.
До мітингувальників ніхто не вийшов, але вони передали свої вимоги письмово.
“Ми залишили листа, звернення до облгазу та до губернатора, де вказали наші вимоги. Перше – це недопущення повторних варіантів відключення котелень від газу, збереження тепла в домівках. А друге й основне – це питання переведення “Донецькоблгазу” назад у власність держави. Не може бути, щоб ця структура належала приватній особі, тим більше вже з’ясувалося, що вона зареєстрована бозна-де за межами України. Це навіть не смішно, це власність людей, які своїм коштом проводили газові лінії. А потім це переходить в інші руки, а нас ще й змушують за це платити”, – говорить посадовець.
Мітинг тривав близько 40 хвилин.
“Будемо сподіватися, наше звернення будуть розглядати на рівні Києва. Це, скажімо так, поштовх, який зрушить ситуацію з місця”, – вважає часовоярський депутат.
Нагадаємо, у суботу, 6 березня, частину Донеччини, яка отримує тепло від “Донецьктеплокомуненерго”, залишили без опалення за борги обласного постачальника. Пізніше газ повернули, але кілька днів потому представники “Донецькоблгазу” знову приїхали відрізати в міських котельнях газ. Усе це відбувалося під час похолодання у регіоні.
На тлі цих подій з’ясувалося, що ПАТ “Донецькоблгаз” знаходиться у власності компаній, зареєстрованих у Гонконзі. В РНБО пообіцяли їх перевірити, а підприємство, в разі виявлення порушень, – повернути у державну власність.
Детально про “газові війни” на Донеччині ви можете прочитати у цьому матеріалі.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.