“Часівоярський вогнетривкий комбінат” намагався через суд стягнути з міської ради гроші за опалення кількох десятків квартир. У першій інстанції свого домоглися, але апеляцію програли.
Передісторія: У вересні 2019 року представники “Часівоярського вогнетривкого комбінату” вирішили через суд вимагати з виробничого ремонтно-житлового підприємства (ВРЖП) міста Часів Яр “борг” 569 333 гривень 18 копійок. Гроші начеб-то мали заплатити в листопаді 2018-квітні 2019 року за опалення кількох будинків в місті. Звернулися з позовом до господарського суду Донецької області. Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з реєстру судових рішень.
17 серпня 2020 року суд позов задовольнив. Також зобов’язав ВРЖП сплатити 8 539 гривень судового збору. Юристи Часовоярської міської ради (яка є засновником підприємства) подали апеляцію.
26 жовтня Східний апеляційний господарський суд став на бік міської ради. Про це Вільному радіо розповів юрисконсульт Часовоярської міської ради Ігор Разборський. За його словами, Часівоярський вогнетривкий комбінат намагався стягнути з ВРЖП борг жителів за опалення. Йшлося про кілька десятків квартир в різних будинках. Їх комбінат вважав покинутими, а борг хотів стягнути з власника будинків — міської ради.
“Чи живуть у цих квартирах люди, чи ні — не відомо. Комбінат не надав документів, які підтверджують цю обставину, на яку він як позивач і посилається. Суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права. Порушення процесуального права було в тому, що позивач послався на докази, яких не існує. А суд їх встановив, тобто рішення було засноване на припущенні, що в квартирах ніхто не живе. Щодо матеріального права, суд вказав, що, оскільки міська рада є власником будинків, а ВРЖП — балансоутримувачем, то вони повинні сплачувати борг. Але ми вважаємо, що саме споживачі, які користувалися послугою теплопостачання, повинні сплачувати за неї борг. Закон про житлово-комунальні послуги якраз вказує, що споживачами є фізичні та юридичні особи, які користуються цими послугами. А міська рада чи ВРЖП цього не робили”, — пояснив представник міської ради.
Майже 580 тисяч гривень — значні гроші для міського бюджету Часового яру. Для порівняння, за перше півріччя 2020 року на утримання усіх будинків міста витратили трохи більшу суму, а саме 607 725 гривень.
Нагадаємо, Часовоярська міська рада веде перемовини з керівництвом “Часовоярського вогнетривкого комбінату” щодо оренди будівлі Палацу культури. Підприємство не в змозі утримувати заклад, тому його можуть закрити.
Читайте також: