До кінця жовтня управління праці та соціального захисту населення збирають інформацію та мають перерахувати субсидії на опалювальний сезон. Ми розкажемо, як це відбувається на прикладі Бахмутської ОТГ. Наразі тут 10 878 родинам призначена субсидія. Але ця цифра може змінитися.
Вільне радіо розпитало головну спеціалістку відділу прийняття рішень з надання грошових виплат та компенсацій Ірину Назаренко, чи варто збирати документи і кого можуть позбавити субсидії.
Субсидія призначається на опалювальний та неопалювальний період. Родини, яким призначили субсидію у травні 2020, автоматично отримають її у жовтні. Звертатися до управління соцзахисту не потрібно.
“З травня по вересень — неопалювальний період — субсидія може бути нульова. Вона може бути призначена, але в нульовому розмірі. Якщо не було відмови, то на опалювальний сезон субсидія розраховується і призначається автоматично”, — пояснює Ірина Назаренко.
Якщо ж у складі сім’ї чи в доходах когось з її членів сталися зміни, про це необхідно повідомити.
“Чинним законодавством передбачено, що громадяни, яким призначена субсидія, зобов’язані протягом 30 днів повідомити про зміни — наприклад, хтось виписався з оселі, народилася дитина, з’явилась у власності земельна ділянка чи житло, транспортний засіб (з дати виробництва якого минуло менше 5 років). Також це стосується зміни документів. Якщо будуть якісь помилки, ми не зможемо призначити субсидію”, — додає головна спеціалістка відділу прийняття рішень з надання грошових виплат та компенсацій.
Родини, які вперше хочуть отримати субсидію, мають подати документи: декларацію про доходи та заяву. Їх можна подати особисто, надіслати поштою чи в електронному вигляді через сайт Міністерства соціальної політики (за допомогою електронного підпису).
Для призначення субсидії у жовтні враховуватимуть доходи за перше півріччі 2020 року. Одноразову допомогу 1000 гривень для пенсіонерів, яку виплачували під час карантину, до сукупного доходу не включатимуть.
У липні 2020 року дещо змінився порядок обчислення сукупного доходу родин. Це стосується сімей, в яких є люди на обліку в центрі зайнятості.
“Якщо людина втратила роботу під час карантину та приносить про це довідку, ми не враховуємо заробітну плату за цей період, а беремо повний розмір допомоги від центра зайнятості. Також раніше, коли якийсь місяць не було доходу, ми при розрахунку брали 3 прожиткових мінімуми (6300 гривень). А зараз береться одна мінімальна заробітна плата. Для людей це краще”, — каже Ірина Назаренко.
Головною вимогою є своєчасна оплата комунальних платежів. Субсидія не призначається, якщо сукупний борг по комунальним платежам більший ніж 340 гривень. Родина має погасити заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.
“Заборгованість дивимось на 1 лютого 2020 року. Але це тільки для тих родин, яким вже була призначена субсидія. При першому зверненні ми будемо відмовляти тим, у кого наразі є борги” — каже Назаренко.
Також позбавити субсидії можуть через помилки в документах та приховування статків.
Чи призначена вам субсидія, можна подивитись у Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій або в особистому кабінеті на сайті Міністерства соціальної політики. Актуальна інформація має з’явитись наприкінці жовтня. Або її можна дізнатися за телефонами “гарячої лінії” управління праці та соціального захисту:
(0627) 44 64 02
(099) 713 39 80
(099) 713 42 50
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.