комунальні послуги газ гроші калькулятор
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

Повноваження встановлювати тарифи на опалення, гарячу воду, водопостачання та водовідведення передадуть від НКРЕКП до місцевої влади. Це вимога Міжнародного валютного фонду, яку український уряд має виконати до кінця року. 

 

Відповідний законопроєкт затвердив Кабінет Міністрів напередодні. Тепер за нього мають проголосувати  у Верховній Раді.

 «Цей законопроєкт приймається на виконання чергового маяка, затвердженого меморандумом з МВФ. Уряд виконує свої зобов’язання за програмою з Фондом, які мають дедлайн цього року», — підкреслив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Для довідки:
НКРЕКП — це Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Комісія є незалежним державним органом. НКРЕКП здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Додамо, 8 жовтня Бахмутська міська рада повідомила про зустріч міського голови Бахмута Олексія Реви з директором ГПК «Нафтогаз України» Максимом Рабіновичем. 

“Результат цієї зустрічі дасть змогу найближчим часом споживачам газу нашої громади сплачувати за використане блакитне паливо дешевше, ніж зараз”,  —  йдеться у повідомленні.

Яких саме домовленостей з постачальником газу досяг бахмутський міський голова, не уточнюється.   

Нагадаємо, постачальники води, електрики та газу Донеччини винні один одному вже понад 14,5 млрд грн, з них 3,8 млрд заборгувала за електроенергію КП “Компанія “Вода Донбасу” (з них 1,4 млрд грн — збитки за електрику, спожиту на тимчасово окупованій території). А основна частина боргу, за словами чиновників, виникла через те, що компанії працюють за економічно необгрунтованими тарифами та через заборгованість муніципальних водоканалів за спожиту воду. 

Зазначимо, жителі Донеччини заборгували за комуналку понад 6,6 млрд грн. Найбільше боргів за газ, опалення і воду. 

Раніше стало відомо, що топ-посадовці Донецькоблгазу нарахували населенню майже 2 млрд чужих боргів. Наші журналісти дізналися, як, за даними слідчих, “Донецькоблгаз” списував свої збитки в платіжки мешканців (Деталі розслідування).

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...