В Горлівському інституті іноземних мов (м.Бахмут) провели лекцію про ЛГБТ+ спільноти та акції на її підтримку. Молоді розповідали цікаві факти, а також руйнували міфи про геїв, лесбійок, бісексуалів і трансгендерних людей. Для безпеки учасників, лекція була закрита. Чому це важливо та що розповідали на лекції — читайте в матеріалі.
Спочатку зустріч запланували на 26 вересня, але пізніше зробили обов’язковою електронну реєстрацію та відбір учасників. Організатори через Instagram надсилали учасникам повідомлення про час і місце зустрічі, рекомендації вимкнути гео-локацію або взагалі телефон, а також про те, щоб цю інформацію не передавали іншим.
За словами Євгенія, такі заходи необхідні через загрозу зриву зустрічі, а також численні погрози з боку радикальних груп. Він зауважив, що свої анкети подали близько 40 людей, але до участі допустили лише 30. Усіх учасників також попередили, що фотографувати під час зустрічі заборонено, адже є люди, які хотіли б не афішувати свою присутність задля власної безпеки.
З 30 зареєстрованих учасників, на зустріч прийшли близько 20 студентів.
Лекція проходила в форматі доповідь — дискусія, тобто кожен учасник мав можливість висловити свою думку. Зустріч організував і проводив бахмутянин, учасник прайдмаршів на підтримку ЛГБТ+ спільноти.
“Я вважаю, що тема прав людини, а це права жінок, і біженців, і переселенців, і в тому числі ЛГБТ+ спільноти і взагалі всіх, це зараз актуально. І якщо такі лекції проводяться саме в великих містах: Харків, Київ, Одеса, то чому в Бахмуті також не можна і чим це місто гірше за інших. Але це важливо, адже за статистикою в нашому регіоні високий рівень насилля як жінок, чоловіків, так і усіх груп населення”, — розповів Вільному радіо організатор лекції Євгеній.
Таку тезу підтверджує і учасник зустрічі Антон.
“Я також є частиною ЛГБТ+ суспільства, і мені також важливо, щоб такі теми освітлювались, особливо у нас, де це радикально не приймається. І це буквально прорив в Бахмуті, тому що наскільки я знаю, таких заходів не було взагалі. І прийти сюди — це означає підтримати початок якихось змін”, — вважає Антон.
Вчені довели, що гомосексуальність — це не хвороба. Євгеній нагадав слова екс-в.о. міністерки охорони здоров’я України Уляна Супрун, яка закликала руйнувати цей міф. Вона пояснювала, що гомосексуальна поведінка зустрічається і у 1500 видів тварин, а в людині це формується ще до її народження.
https://www.facebook.com/ulanasuprun/videos/2104331036518119/
“Парад — це в Росії на площі на 9 травня, типу силою своєю помірятись. А тут — це марш, це хода, це протест, це акція, але ніяк не парад. І якщо ви побачите абревіатуру ЛГБТ+, то там не тільки геї, а ще є лесбійки, бісексуали, транссексуали”, — пояснює Євгеній.
Марші, які проводять лесбійки, геї, бісексуали і транссексуали — це дійсно є основною складовою цього руху, а також інструментом впливу на громадськість, але тільки протестами не обмежується.
“Прайд — це не тільки хода. Відбуваються прайд-місяці, прайд тижні. І протягом цього часу відбуваються різні івенти на ЛГБТ+ тематику, вечірки тематичні, лекції, дискусії”
Під час маршів можна помітити, що представники ЛГБТ+ ходять не лише з прапорами ЛГБТ+, але й з плакатами, на яких намальовані жартівливі вислови та інше.
“Меми — це важлива складова в культурі. Тому що по-перше — це допомагає нам промоутити (рекламувати — ред.) якісь івенти, продукти. А по друге — це такі штуки, які допомагають якось впливати на громадську думку”, — каже Євгеній.
Під час зустрічі учасники дійшли висновку, що в Україні прийняття ЛГБТ+ спільноти за останні кілька років значно зросло. Однак і цього поки що недостатньо.
Нагадаємо, експерт ООН з питань ЛГБТ Віктор Мадригаль-Борлоз заликав Україну підтримати ЛГБТ спільноту. Він зазначив, що країна і так сприяє толерантності до представників ЛГБТ+. Однак зауважив, що деякі чиновники та політики розповсюджують неправдиві стереотипи, які дискримінують бісексуалів, транссексуалів гомосексуалів та лесбіянок.
Наприклад, на лекцію в Бахмуті прийшла також студентка Софія, яка просто хоче більше ознайомитись з темою.
“Я тренер, і працюю саме з конфліктологією і питаннями стереотипів. Тому в мене дуже часто бувають теми ЛГБТ+, фемінізму. Я ходжу на такі заходи, щоб розібратись для себе, і потім молоді і підліткам правильно пояснити цю тему”, — розповіла Вільному радіо одна з учасниць лекції Софія.
Читайте також: