Підтверджені випадки COVID-19 на 04.06.2020:

25 411

В Україні
(747 померли, 11042 одужали)

174

На підконтрольній Донеччині
(5 померли, 111 одужали)

611

На непідконтрольній Донеччині
(23 померли, 154 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

7 фактів, які вам варто знати з першої лекції про ЛГБТ+ в Бахмуті (міні-конспект)


image
Фото: з відкритих джерел

В Горлівському інституті іноземних мов (м.Бахмут) провели лекцію про ЛГБТ+ спільноти та акції на її підтримку. Молоді розповідали цікаві факти, а також руйнували міфи про геїв, лесбійок, бісексуалів і трансгендерних людей. Для безпеки учасників, лекція була закрита. Чому це важливо та що розповідали на лекції — читайте в матеріалі.  

 

 

Факт 1. В Бахмуті проводити зустріч для ЛГБТ+ відкрито ще ризиковано

Спочатку зустріч запланували на 26 вересня, але пізніше зробили обов’язковою електронну реєстрацію та відбір учасників. Організатори через Instagram надсилали учасникам повідомлення про час і місце зустрічі, рекомендації вимкнути гео-локацію або взагалі телефон, а також про те, щоб цю інформацію не передавали іншим.

За словами Євгенія, такі заходи необхідні через загрозу зриву зустрічі, а також численні погрози з боку радикальних груп. Він зауважив, що свої анкети подали близько 40 людей, але до участі допустили лише 30. Усіх учасників також попередили, що фотографувати під час зустрічі заборонено, адже є люди, які хотіли б не афішувати свою присутність задля власної безпеки.

7 фактів, які вам варто знати з першої лекції про ЛГБТ в Бахмуті (міні-конспект)

(Фото: Вільне радіо. Захід про ЛГБТ+ спільноти та акції на її підтримку)

 

З 30 зареєстрованих учасників, на зустріч прийшли близько 20 студентів. 

Факт 2. Боротьба з права ЛГБТ+ — це боротьба за рівні права в суспільстві

Лекція проходила в форматі доповідь — дискусія, тобто кожен учасник мав можливість висловити свою думку. Зустріч організував і проводив бахмутянин, учасник прайдмаршів на підтримку ЛГБТ+ спільноти.  

“Я вважаю, що тема прав людини, а це права жінок, і біженців, і переселенців, і в тому числі ЛГБТ+ спільноти і взагалі всіх, це зараз актуально. І якщо такі лекції проводяться саме в великих містах: Харків, Київ, Одеса, то чому в Бахмуті також не можна і чим це місто гірше за інших. Але це важливо, адже за статистикою в нашому регіоні високий рівень насилля як жінок, чоловіків, так і усіх груп населення”, — розповів Вільному радіо організатор лекції Євгеній.

(Фото: Радіо Свобода/Володимир Куценко. ЛГБТ-марш в Києві)

 

Таку тезу підтверджує і учасник зустрічі Антон. 

“Я також є частиною ЛГБТ+ суспільства, і мені також важливо, щоб такі теми освітлювались, особливо у нас, де це радикально не приймається. І це буквально прорив в Бахмуті, тому що наскільки я знаю, таких заходів не було взагалі. І прийти сюди — це означає підтримати початок якихось змін”, — вважає Антон.

Факт 3. Гомосексуальність — це не хвороба

Вчені довели, що гомосексуальність — це не хвороба. Євгеній нагадав слова екс-в.о. міністерки охорони здоров’я України Уляна Супрун, яка закликала руйнувати цей міф. Вона пояснювала, що гомосексуальна поведінка зустрічається і у 1500 видів тварин, а в людині це формується ще до її народження.  

Гомосексуальність

Сьогодні ми маємо руйнувати міфи та стереотипи, які вже давно були спростовані наукою. Наприклад, що гомосексуальність – це хвороба.В першій половині 20-го століття гомосексуальність вважалася психічним розладом, який лікували. Часто дуже жорстокими та принизливими методами, як то електрична шокова терапія та примусові побачення з жінками. Зайве говорити, що це виявилися абсолютно неефективними.У другій половині минулого століття науковці провели низку досліджень і дійшли висновку, що гомосексуальність не є хворобою. Гомосексуальна поведінка зустрічається у 1500 видів тварин – від комах до ссавців, а сексуальна орієнтація людини формується не через її спосіб життя, оточення чи характер, а ще до її народження.У 1992 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно викреслила гомосексуальність з міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10).Не дозволяймо стереотипам формувати нашу думку там, де все пояснює наука. Якщо хочете більше дізнатися про передумови виникнення гомосексуальності, раджу подивитися коротке, проте докладне відео від анімаційної студії NEED.Воно не дає всі відповіді. Більше того, науковці досі досліджують природу гомосексуальності. Проте дозволяє мислити ширше.Зокрема усвідомити те, що соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію. Проте він точно може визначити, чи забезпечувати людям права і можливості незалежно від неї.

Gepostet von Уляна Супрун am Dienstag, 19. Juni 2018

Факт 4.  Немає гей-парадів, є прайд-марш

“Парад — це в Росії на площі на 9 травня, типу силою своєю помірятись. А тут — це марш, це хода, це протест, це акція, але ніяк не парад. І якщо ви побачите абревіатуру ЛГБТ+, то там не тільки геї, а ще є лесбійки, бісексуали, транссексуали”, — пояснює Євгеній.

7 фактів, які вам варто знати з першої лекції про ЛГБТ в Бахмуті (міні-конспект)

(Фото: Радіо Свобода/Володимир Куценко. ЛГБТ-марш в Києві)

 

Факт 5. Прайд — це не тільки ЛГБТ-марші, це спільнота

Марші, які проводять лесбійки, геї, бісексуали і транссексуали — це дійсно є основною складовою цього руху, а також інструментом впливу на громадськість, але тільки протестами не обмежується.

“Прайд — це не тільки хода. Відбуваються прайд-місяці, прайд тижні. І протягом цього часу відбуваються різні івенти на ЛГБТ+ тематику, вечірки тематичні, лекції, дискусії” 

Факт 6. Гумор — це теж інструмент і зброя для ЛГБТ+ спільноти

Під час маршів можна помітити, що представники ЛГБТ+ ходять не лише з прапорами ЛГБТ+, але й з плакатами, на яких намальовані жартівливі вислови та інше.

“Меми — це важлива складова в культурі. Тому що по-перше — це допомагає нам промоутити (рекламувати — ред.) якісь івенти, продукти. А по друге — це такі штуки, які допомагають якось впливати на громадську думку”, — каже Євгеній.

(Фото: Радіо Свобода/Володимир Куценко. ЛГБТ-марш в Києві)

 

Під час зустрічі учасники дійшли висновку, що в Україні прийняття ЛГБТ+ спільноти за останні кілька років значно зросло. Однак і цього поки що недостатньо.

Нагадаємо, експерт ООН з питань ЛГБТ Віктор Мадригаль-Борлоз заликав Україну підтримати ЛГБТ спільноту. Він зазначив, що країна і так сприяє толерантності до представників ЛГБТ+. Однак зауважив, що деякі чиновники та політики розповсюджують неправдиві стереотипи, які дискримінують бісексуалів, транссексуалів гомосексуалів та лесбіянок.

Факт 7. На заходи ЛГБТ+ ходять не лише члени цієї спільноти, а й ті, хто просто підтримують рух

Наприклад, на лекцію в Бахмуті прийшла також студентка Софія, яка просто хоче більше ознайомитись з темою.

“Я тренер, і працюю саме з конфліктологією і питаннями стереотипів. Тому в мене дуже часто бувають теми ЛГБТ+, фемінізму. Я ходжу на такі заходи, щоб розібратись для себе, і потім молоді і підліткам правильно пояснити цю тему”, — розповіла Вільному радіо одна з учасниць лекції Софія.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: