8 травня в Україні відзначають день пам’яті та примирення

Діана Шароді
2019-05-08 10:54

image
Фото з відкритих джерел

Сьогодні Україна згадуємо тих, хто віддав своє життя за мир у світі під час Другої світової війни. З 1939 по 1945 рр в боях загинули мільйони українців.

 

Так, зараз Інститут національної пам’яті наводять такі цифри: майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Кожен другий з них загинув, а чверть від загальної кількості отримали різні каліцтва.

На загальнодержавному рівні Україна зараз змінює курс із святкування Дня Перемоги на вшанування і День пам’яті. Саме тому національним символом до 8-9 травня зараз є мак – як уособлення пролитої крові. І гасло “Ніколи знову”.

До пам’ятної дати 74 річниці завершення Другої світової війни в найближчі 2 дні по всій Україні організовані вшанувальні заходи.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: